Mój Strzelin: Odebrały nagrodę w Zamku Królewskim w Warszawie

Mój Strzelin: Odebrały nagrodę w Zamku Królewskim w Warszawie

Niedawno informowaliśmy Państwa o tym, że Stowarzyszenie św. Celestyna z Mikoszowa otrzymało pierwsze miejsce w konkursie „Lodołamacze 2014”. Wtedy był to etap regionalny a Stowarzyszenie otrzymało nagrodę w kategorii „Otwarty rynek pracy”.

8 października w Zamku Królewskim w Warszawie odbył się ogólnopolski finał konkursu organizowanego przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON) oraz Fundację Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych (FAZON). I tym razem Stowarzyszenie św. Celestyna zostało docenione przez kapitułę konkursową. Panie prezes Krystyna Kobel-Buys, Małgrzata de Haan oraz Anna Kobel odebrały srebrną statuetkę w kategorii „Instytucja”. Konkurs ma na celu promocję zatrudnienia osób niepełnosprawnych.

Tegoroczną edycję, a była to już 9 odsłona „Lodołamaczy”, honorowym patronatem objęła żona Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Anna Komorowska co świadczy o randze tego wydarzenia. W kapitule ogólnopolskiego etapu konkursu zasiedli m.in. główny inspektor pracy, rzecznik praw obywatelskich, prezes Najwyższej Izby Kontroli, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych, parlamentarzyści, sportowcy, dziennikarze i artyści. Galę finałową poprowadziła znana wszystkim z ekranów telewizyjnych Grażyna Torbicka a samo rozdanie nagród przeplatane było występami wokalnymi i tanecznymi znanych artystów. Serdecznie gratulujmy Stowarzyszeniu św. Celestyna z Mikoszowa i Paniom Prezes tak zaszczytnego wyróżnienia, które pokazuje ogrom pracy włożony w funkcjonowanie ośrodka jak również to, że ta praca doceniana jest w całym kraju.

Zobacz materiał filmowySkip to content