MRiPS: Minister Maląg wzięła udział w Ogólnopolskiej Gali Lodołamacze 2022

MRiPS: Minister Maląg wzięła udział w Ogólnopolskiej Gali Lodołamacze 2022

Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg wzięła udział w finałowej gali XVII edycji konkursu dla społecznie wrażliwych przedsiębiorców, którzy poprawiają jakość życia osób z niepełnosprawnościami – Lodołamacze 2022.

Konkurs organizowany jest przez Fundację Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Odbywa się on pod patronatem honorowym Pierwszej Damy Pani Agaty Kornhauser-Dudy.

Minister Marlena Maląg wręczyła statuetki w kategorii rehabilitacja społeczno-zawodowa. Podkreśliła, że nagrodzeni w konkursie to ludzie, firmy, instytucje i organizacje, które „przełamują lód stereotypów i różnego rodzaju uprzedzeń”.

To pracodawcy, którzy dają pracownikom z niepełnosprawnościami szansę – bo wiedzą, że w odpowiednich warunkach ich potencjał będzie bardzo cenny, a oni sami będą wspaniałymi, zaangażowanymi pracownikami – wskazuje minister rodziny.
To nie osoby z niepełnosprawnościami nie pasują do otaczającej nas rzeczywistości – to rzeczywistość nie zawsze jest dostosowana i dostępna dla wszystkich – dodaje.

źródło: https://www.gov.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content