MRPiPS: Certyfikaty „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” wręczone

MRPiPS: Certyfikaty „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” wręczone

Dobry pracodawca – czyli jaki? Taki, którego chwalą pracownicy. W poniedziałek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg uczestniczyła w uroczystości wręczenia certyfikatów XII edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy.

Jak podkreślił podczas uroczystości wręczenia certyfikatów XII edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” prezydent Andrzej Duda, „najważniejsze w tym konkursie jest to, że to pracownicy zgłaszają pracodawców do konkursu”. – To jest nagroda, która pokazuje nowoczesną stronę polskiej gospodarki – mówił prezydent Andrzej Duda.

– Bycie współczesnym pracodawcą to potężne wyzwanie. To nie tylko przestrzeganie przepisów prawa, ale także tworzenie atmosfery, która pozwala rozwijać się pracownikom – podkreśliła w swoim wystąpieniu obecna na uroczystości w Pałacu Prezydenckim minister Marlena Maląg.

Jak dodała, rodzina i praca nie mogą być w opozycji, a praca powinna służyć temu, by rodziny się rozwijały.

– Dzisiaj, kiedy bezrobocie to 5,5 proc. w styczniu, troszczymy się głównie o to, aby wynagrodzenia były godne. Dobro pracownika jest dla nas najważniejsze – zapewniła minister Marlena Maląg.

Szefowa MRPiPS wspomniała także, że każdego roku na refundację wynagrodzeń i składek na ubezpieczenia społeczne młodocianych pracowników przeznaczane jest ok. 500 mln zł. Tegoroczny budżet Krajowego Funduszu Szkoleniowego to natomiast 246,5 mln zł. W tym roku priorytetem jest wsparcie kształcenia ustawicznego rodziców powracających na rynek pracy po przerwie związanej z opieką nad dzieckiem.

W poniedziałkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim uczestniczyli prezydent Andrzej Duda, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg oraz Przewodniczący KK NSZZ „Solidarność” Piotr Duda. Statuetki i certyfikaty wręczono 17 laureatom konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”.

 

Źródło: https://www.gov.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content