MRPiPS: Mamy to! Prezydent podpisał tzw. tarczę antykryzysową

MRPiPS: Mamy to! Prezydent podpisał tzw. tarczę antykryzysową

To już pewne – prezydent Andrzej Duda podpisał ustawy składające się na pakiet rozwiązań dla przedsiębiorców i pracowników w związku z czekającym gospodarkę kryzysem wywołanym epidemią koronawirusa. – To bardzo dobra wiadomość, jestem przekonana, że dzięki tym rozwiązaniom uda się ograniczyć negatywne skutki kryzysu – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Tzw. tarcza antykryzysowa to zestaw kilku ustaw przygotowanych m.in. przez Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Finansów. Z jednej strony poszerzają one niektóre istniejące już rozwiązania, a z drugiej – wprowadzają zupełnie nowe mechanizmy wsparcia dla pracowników i przedsiębiorców.

Tarczę antykryzysową tworzy pięć filarów – to bezpieczeństwo pracowników, finansowanie przedsiębiorstw, ochrona zdrowia, wzmocnienie systemu finansowego oraz program inwestycji publicznych.

Szacowana całkowita wartość pakietu to co najmniej 10 proc. PKB.

Ważne

Pracujesz? Prowadzisz firmę? Jesteś rodzicem i zajmujesz się dziećmi, kiedy szkoły, przedszkola i żłobki są zamknięte? Poszukujesz informacji na temat przysługujących Ci praw i dedykowanych rozwiązań zaprojektowanych przez rząd w celu zwalczania skutków epidemii? Śledź nasze wpisy w mediach społecznościowych i informacje na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Rządowe serwisy to sprawdzone i pewne źródło informacji na temat działań podejmowanych w walce z koronawirusem

Więcej informacji na: gov.pl/rodzina oraz gov.pl/koronariwus.Facebook
LinkedIn
Skip to content