Nasze Miasto – Dąbrowa Górnicza. Lodołamacz 2015 dla Fundacji Wygrajmy Razem. Gratulujemy!

Nasze Miasto – Dąbrowa Górnicza. Lodołamacz 2015 dla Fundacji Wygrajmy Razem. Gratulujemy!

W katowickim Tatrze Śląskim im. S. Wyspiańskiego odbyła się jubileuszowa, X Śląska Gala wręczenia statuetek Lodołamacz 2015. Organizatorem imprezy jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych założona przez Polską Organizacje Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Statuetką Lodołamacz honorowane są te podmioty, które przełamując stereotypy dają szansę rozwoju zawodowego i uczestnictwa w życiu społecznym osobom niepełnosprawnym. Nagroda przyznawana jest przez Kapitułę w skład której wchodzą wybitni przedstawiciele różnych środowisk. Wszystkich łączy działalność na rzecz niepełnosprawnych.

Do tegorocznego konkursu zgłosiło się około 50 firm, instytucji i organizacji pozarządowych. Zaszczytny tytuł Lodołamacz 2015 przyznany został w trzech kategoriach: zatrudnienie chronione, otwarty rynek pracy i instytucja. Dąbrowska Fundacja Na Rzecz Promowania Aktywności Osób Niepełnosprawnych „Wygrajmy Razem” zwyciężyła w kategorii instytucja.

Przepięknie zaprojektowaną i wykonaną statuetkę wraz z certyfikatem odebrał z rąk członków Kapituły duet założycieli i prowadzących fundację: Karolina Żelichowska i Łukasz Baruch. Dwójka wokalistów i społeczników pojawiła się na gali, aby zaprezentować się w krótkim koncercie, który urozmaicił i uświetnił imprezę podobnie jak występ Krzysztofa Handke (członek kabaretu „Rak” i Ambasador tegorocznej gali) czy recital Kamila Zawiślaka (wokalista, pianista, kompozytor).

Dla Łukasza i Karoliny zdobycie pierwszego miejsca w tak zaszczytnej rywalizacji było wielką niespodzianką i wyróżnieniem. Oboje stwierdzili na scenie, że jest to wspaniały prezent urodzinowy dla ich fundacji, która za niewiele ponad miesiąc (11 października) będzie obchodzić pięciolecie swojej działalności. Kapituła Konkursu Regionu Śląskiego przyznała nagrodę Fundacji „Wygrajmy Razem” za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w rożnych dziedzinach życia. Zdaniem Kapituły działalność fundacji na polu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych stanowi wzór godny naśladowania.

Oprócz pierwszych miejsc w wyżej wymienionych kategoriach Kapituła przyznała także tytuły Super Lodołamacz i Lodołamacz Specjalny. Jak poinformowała zgromadzonych w teatrze prowadząca koncert śląska mistrzyni humoru – Joanna Bartel, wszyscy laureaci pierwszych miejsc są automatycznie nominowani do ogólnopolskiego etapu konkursu Lodołamacze, którego rozstrzygniecie odbędzie się 29 września bieżącego roku na Zamku Królewskim w Warszawie.

Zobacz zdjęcia

Źródło: dabrowagornicza.naszemiasto.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content