NGO.pl: Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych – 25 lat współdziałania

NGO.pl: Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych – 25 lat współdziałania

W tym roku Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych obchodzi Jubileusz 25-lecia. Zapraszamy na Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych w dniu 3 grudnia 10.00-12.30 w formule online.

Wysoko umieszczone klamki w drzwiach, brak wind, podjazdów, wszechobecne stopnie i schody, niewystarczające komunikaty dźwiękowe czy wizualne, ograniczenia w dostępie do informacji – to nie jedyne przeszkody na jakie na co dzień napotykają osoby niepełnosprawne. Walka jaką muszą stoczyć by zdobyć pracę na poziomie swoich kwalifikacji bywa nierówna. Często wyzwaniem jest zdobycie jakiejkolwiek pracy. W końcu niepełnosprawność wymaga od pracodawców spojrzenia głębiej niż na powierzchowne dysfunkcje.

Co roku 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, którego celem jest zwiększenie świadomości publicznej na temat ograniczeń, z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnościami i potrzeby konkretnych działań w kierunku ich likwidowania.

Na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy rośnie świadomość firm zaangażowanych społecznie, to w dużej mierze zasługa Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych w budowaniu świadomości i propagowaniu idei zatrudniania osób niepełnosprawnych. W Polsce utrwalony jest stereotyp, że słysząc słowo „niepełnosprawność „wyobraźnia buduje nam od razu osobę poruszającą się na wózku inwalidzkim, o kulach lub niewidomą. Podstawową rzeczą, od której powinni zacząć pracodawcy to przełamanie stereotypów dotyczących ograniczeń, niskich kwalifikacji kandydatów z niepełnosprawnością czy wysokich kosztów związanych z ich zatrudnianiem.

Przez lata Organizacja łamie stereotypy, pomaga wyjść poza utarte schematy myślenia, promuje przedsiębiorstwa otwarte na zatrudnianie osób niepełnosprawnych, zachęca do tworzenia miejsc pracy i ułatwia integracje środowiska osób niepełnosprawnych, propaguje hasło „zatrudnianie osób niepełnosprawnych jest trendy”. Pracownik z niepełnosprawnością z punktu widzeniazarządzania przedsiębiorstwem to dokładnie taki sam człowiek, jak „osoba bez orzeczenia”. Wymaga jedynie lepszego wyczucia jej deficytów, a zarazem znalezienia jej mocnych stron i wykorzystania ich w pracy.

W tym roku Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych obchodzi Jubileusz 25-lecia. Zapraszamy na Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych w dniu 3 grudnia 10.00-12.30 w formule online.

Podczas Kongresu zapraszamy na debatę Jak mądrze wykorzystać 25 lat doświadczeń w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych?

Debata będzie platformą wymiany poglądów na temat 25 lat doświadczeń Członków POPON w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Nasz Jubileusz to czas podsumowań, ale tez okazja, by wyznaczyć kierunki działań i rozwoju na kolejne lata.

Moderator:

  • Michalina Topolewska – Redaktorka Dziennika Gazety Prawnej

Paneliści:

  • Krzysztof Kosiński – Wiceprezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych
  • Tomasz Chudobski – Ekspert ds. prawa gospodarczego Federacji Przedsiębiorców Polskich, ekspert Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej
  • Robert Jagodziński – Wiceprezes Fundacji Aktywnej Rehabilitacji (FAR), instruktor aktywnej rehabilitacji, szkoleniowiec, członek Krajowej Rady Konsultacyjnej ds. Osób Niepełnosprawnych i Zespołu ds. opracowania modelu kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi przy Ministerstwie Edukacji Narodowej (MEN).

Serdecznie zapraszamy.Facebook
LinkedIn
Skip to content