Niepełnosprawni.pl: Zobacz, zgłoś się, wygraj! Nowe kategorie w konkursie Lodołamaczy

Niepełnosprawni.pl: Zobacz, zgłoś się, wygraj! Nowe kategorie w konkursie Lodołamaczy

11 edycji, ponad 550 przyznanych tytułów „ Lodołamacza” i wręczonych statuetek, ponad 3900 uczestników Konkursu. To bilans ostatnich 11 lat funkcjonowania konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie „Lodołamacze”. W jego rozwój od lat zaangażowanych jest wiele osób, które łączy wspólny cel – przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnością.

Statuetka przyznawana była co roku pracodawcom, instytucjom i organizacjom tworzącym odpowiednie warunki pracy dla osób z niepełnosprawnością. Kapituły Konkursu nagrodziły firmy otwarte na zatrudnianie tej grupy osób, pracodawców wyjątkowych, zaangażowanych i promujących pracowników z niepełnosprawnością.

Uwaga! Zmiany w konkursie

W tym roku Konkurs zyskał nową strukturę i nowe zasady – pojawiło się w nim kilka istotnych zmian w porównaniu z jego dotychczasowymi edycjami.

Pracodawcy powalczą jak co roku o tytuł Lodołamacza 2017 w kategoriach: Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek Pracy, Instytucja. Niezależne kapituły wyłonią również laureatów dwóch nagród dodatkowych: Super Lodołamacz dla przedsiębiorcy, instytucji lub zakładu oraz Lodołamacz Specjalny dla osoby o wybitnych dokonaniach na rzecz osób niepełnosprawnych.

Lodołamacze w nowej odsłonie z rozszerzoną formułą zostały wzbogacone o trzy nowe kategorie:

  • Przyjazna przestrzeń – Obiekty , przestrzenie publiczne, komunikacyjne, które są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością
  • Zdrowa Firma – Pracodawcy, którzy promują zdrowie w miejscu pracy, podejmują wysiłki na rzecz poprawy zdrowia swoich pracowników. Pracodawcy, którzy rozwijają różnego rodzaju aktywności – programy zdrowotne, zajęcia sportowe, badania profilaktyczne, dodatkowa opieka zdrowotna, działania edukacyjne.
  • Dziennikarz bez barier – Dziennikarze telewizyjni, radiowi i prasowi, którzy poruszają w swoich audycjach, programach, artykułach problematykę związaną z osobami niepełnosprawnymi i ich zatrudnianiem.

Zasady uczestnictwa

Powołana przez Organizatora Kapituła konkursu nominuje kandydatów do tytułu Lodołamacza w poszczególnych kategoriach, będzie czuwać nad przebiegiem konkursu, a także rozstrzygnie konkurs w głosowaniu.

Jednocześnie kandydaci mogą zgłaszać się we wszystkich kategoriach poprzez wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego, który znajdującego się na stronie internetowej lodolamacze.info.pl.

Konkurs rozpoczyna się 15 maja 2017 r. Zbieranie zgłoszeń trwa do 15 sierpnia. We wrześniu będą miały miejsce cztery regionalne rozstrzygnięcia Konkursu. Ogólnopolskich laureatów Konkursu poznamy 27 września w Zamku Królewskim w Warszawie.

Źródło: niepelnosprwni.plFacebook
LinkedIn
Skip to content