Oni nie siedzą z założonymi rękami

Oni nie siedzą z założonymi rękami

Oni nie siedzą z założonymi rękami, tylko realnie zajmują się problemami osób niepełnosprawnych. I za to zostali wyróżnieni. W Poznaniu po raz ósmy wręczono Lodołamacze 2013. Trafiły one do instytucji i osób, które pokazują, że człowiek niepełnosprawny może być doskonałym pracownikiem, zaangażowanym w budowanie sukcesu firmy.

Nagrody przyznano w kilku kategoriach: zatrudnienie chronione (wygrała Spółdzielnia Inwalidów Przyjaźń ze Słupcy), otwarty rynek pracy (najlepsza okazała się spółka Komputronik z Poznania) oraz instytucja (w tej kategorii bezkonkurencyjny okazał się Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu). Poza tym przyznano dwie nagrody honorowe. Lodołamacz Specjalny trafił do Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Promyk”, a Super Lodołamacza odebrał Konrad Kołbik.

W uroczystej gali, którą uświetnił koncert Andrzeja Rybińskiego wzięli udział m.in.:

Jerzy Stępień, zastępca prezydenta Poznania, posłanka PO Bożena Szydłowska, a także m.in. przedstawiciele wielkopolskiego oraz lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego (w Poznaniu odbyła się gala regionu wielkopolsko-lubuskiego).

– Dzięki Lodołamaczom chcemy nie tylko pokazać pracodawców, którzy zatrudniają osoby niepełnosprawne, ale przede wszystkim docenić działania na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych i ich integracji z osobami pełnosprawnymi – mówiła wczoraj Monika Tykarska, prezes organizującej konkurs Fundacji Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych.

W tegorocznej edycji Lodołamaczy, w całej Polsce wzięło udział 395 firm i instytucji.

Źródło: Głos Wielkopolski

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/994602,lodolamacze-2013-trafily-w-rece-najlepszych-pracodawcow-zdjecia,1,3,id,t,sm,sg.html#czytaj_dalejFacebook
LinkedIn
Skip to content