Pelion Lodołamaczem 2016 w ogólnopolskiej edycji konkursu

Pelion Lodołamaczem 2016 w ogólnopolskiej edycji konkursu

Pelion, firma zajmująca się dystrybucją farmaceutyków, została wyróżniona w ogólnopolskiej XI edycji konkursu Lodołamacze 2016. Kapituła przyznała spółce drugie miejsce i srebrny medal w kategorii – Rynek otwarty.

Organizatorem konkursu jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON). Ideą konkursu Lodołamacze jest nagradzanie firm, instytucji i osób prywatnych wrażliwych na problemy i otwartych na potrzeby niepełnosprawnych, dostrzegających sens i konieczność ich aktywizacji zawodowej oraz społecznej, a także tworzące nowe i coraz lepszej jakości miejsca pracy dostosowane do potrzeb tej grupy osób.

Kapituła Konkursu doceniła między innymi fakt, że firma tworzy miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych w całej Polsce, a także bierze aktywny udział w organizacji i obchodach Międzynarodowego Dnia Godności, ucząc poszanowania godności osób niepełnosprawnych, chorych i starszych.

– Troska o zdrowie i niesienie pomocy potrzebującym wpisane są w misję Pelion. Przez 26 lat naszej obecności na rynku ochrony zdrowia zbudowaliśmy stabilne i rozwojowe miejsce pracy dla wszystkich, w tym dla osób z niepełnosprawnością ciała. Od wielu lat zatrudniamy takie osoby na różnych stanowiskach w spółkach na terenie całej Polski. Powołana przez nas DOZ Fundacja dbam o zdrowie od blisko 10 lat otacza opieką osoby niedowidzące, niesłyszące oraz poruszające się na wózkach inwalidzkich, między innymi pomagając im w zakupie leków. Również organizowany przez nas w Łodzi DOZ Maraton jest otwarty na osoby niepełnosprawne, zachęcając je do aktywności i promując wśród nich zdrowe nawyki – podkreśla wiceprezes Pelion S.A., Mariola Belina-Prażmowska.

Wcześniej, 15 września 2016 roku,, Pelion został uhonorowany 1. miejscem w lokalnej, łódzkiej edycji Konkursu Lodołamacze 2016, również w kategorii Rynek otwarty.

Pelion S.A., na rynku istnieje od 26 lat. Początkowo spółka funkcjonowała jako lokalny, hurtowy dystrybutor farmaceutyków. W 1998 roku zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uzyskane z emisji środki pozwoliły na intensywny rozwój i konsolidację hurtowego rynku leków. Dziś Pelion to jedna z największych grup kapitałowych działających na rynku ochrony zdrowia w Polsce i na Litwie. Usługi świadczone przez Grupę obejmują wszystkie segmenty rynku (hurtowy, detaliczny i szpitalny) i są skierowane do: pacjentów, aptek, szpitali oraz producentów.

Pelion S.A., jako spółka holdingowa, pełni nadzór właścicielski nad wszystkimi obszarami działalności Grupy, realizowanymi odpowiednio przez PGF S.A. i Pharmapoint S.A.. (sprzedaż hurtowa), CEPD N.V. (sprzedaż detaliczna oraz PGF Urtica Sp. z o.o. i Pharmalink Sp. z o.o. (zaopatrzenie szpitali i usługi logistyczne).

Autor: Pelion

Źródło: www.zdrowie.abc.com.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content