PFRON: Kolejny Lodołamacz dla Kopalni Soli „Wieliczka”

PFRON: Kolejny Lodołamacz dla Kopalni Soli „Wieliczka”

Kopalnia Soli „Wieliczka” po raz kolejny otrzymała nagrodę w ogólnopolskim Konkursie Lodołamacze, tym razem w kategorii „Zdrowa Firma”. W 2017 roku małopolski Laureat odebrał statuetkę w kategorii „Przyjazna Przestrzeń.

– „Lodołamacz” to wyjątkowa nagroda. Przypomina, że dobro drugiego człowieka powinno być jedną z najważniejszych wartości, również w działalności firm i przedsiębiorstw – podkreśla Paweł Nowak, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A (źródło: strona Kopalnia Soli „Wieliczka”)

Podczas wczorajszej Gali Finałowej Jubileuszowej XV Edycji Konkurs Lodołamacze 2020 pod patronatem Pierwszej Damy Agaty Kornhauser – Dudy nagrodzono pracodawców, którzy na co dzień łamią stereotypy i zatrudniają osoby z niepełnosprawnościami.

Na gali w Zamku Królewskim w Warszawie nagrodzono Laureatów w 7 kategoriach: zatrudnienie chronione, otwarty rynek pracy, instytucja, rehabilitacja społeczno – zawodowa, zdrowa firma, przyjazna przestrzeń oraz dziennikarz bez barier. Kapituła przyznała również tytuły honorowe Super Lodołamacza i Lodołamacza Specjalnego.

Organizatorem konkursu Lodołamacze od 15 lat jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. W Konkursie nagradzani są pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne, a także firmy, instytucje i osoby dla których priorytetem jest wrażliwość, eliminowanie barier i podziałów społecznych względem osób z niepełnosprawnościami.

Fot: Henryk Czechowski

 

źródło: http://www.pfron.org.pl/



Facebook
LinkedIn
Skip to content