PFRON: Lodołamacze – laureaci odebrali statuetki

PFRON: Lodołamacze – laureaci odebrali statuetki

Laureaci etapu regionalnego konkursu „Lodołamacze 2019” odebrali statuetki. Uroczyste podsumowanie połączone z wręczeniem nagród odbyło się w czwartek, 5 września w Łodzi.

Nagrodę odbiera Fundacja Złotowianka (fot. zlotowskie.pl)

Konkurs lodołamacze jest organizowany przez Fundację Aktywizacji Zawodowej przy wsparciu Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Celem inicjatywy jest nagrodzenie osób, pracodawców, organizacji pozarządowych oraz instytucji  podejmujących inicjatywy zamierzające do wyeliminowania barier i podziałów społecznych względem osób z niepełnosprawnościami. Do udziału w etapie regionalnym, obejmującym województwa zachodniopomorskie, wielkopolskie, łódzkie i mazowieckie, zgłoszonych zostało 66 firm, instytucji i osób. Spośród nich Kapituła wyłoniła 13 laureatów i przyznała 7 wyróżnień.

Dużym zainteresowaniem Kapituły cieszyły się kandydatury z regionu Pomorza Zachodniego. W kategorii „Zatrudnienie chronione” drugie miejsce zajęła Gmina Goleniów, a na trzeciej pozycji uplasował się Zakład Aktywności Zawodowej w Kołobrzegu. W kategorii „Instytucja” drugie miejsce przyznano Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, a miejsce trzecie Fundacji Złotowianka w Złotowie. Głosowanie okazało się szczególnie szczęśliwe dla redaktora Mateusza Tomaszewicza z Radia Eska Szczecin, który zdobył pierwszą nagrodę Lodołamacza w kategorii „Dziennikarz bez barier”. Ponadto Kapituła zadecydowała o przyznaniu wyróżnienia Przewodniczącej Koła PSONI w Szczecinie Barbarze Jaskierskiej w kategorii „Lodołamacz Specjalny”, za całokształt działalności na rzecz osób niepełnosprawnych.

 

Źródło: http://www.pfron.org.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content