PFRON: Lodołamacze z Małopolski zostali nagrodzeni

PFRON: Lodołamacze z Małopolski zostali nagrodzeni

Międzynarodowy Instytut Rozwoju Społecznego sp. z o. o., redaktor Monika Meleń, Helena Maślana – prezes Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych w Krakowie, Spółdzielnia Socjalna „OPOKA”, Zakład Aktywności Zawodowej „ILIOS” to małopolscy Laureaci I etapu Konkursu Lodołamacze 2021, nominowani przez Martę Mordarską – dyrektor Oddziału Małopolskiego PFRON.
Podczas wczorajszej Gali w Auli Caritas w Lublinie dyrektor Marta Mordarska osobiście pogratulowała małopolskim Laureatom i podziękowała Im za wielką wrażliwość, eliminowanie barier i podziałów społecznych względem osób z niepełnosprawnościami. W imieniu prezes Heleny Maślany, która od 30 lat wkłada serce w pracę na rzecz osób niepełnosprawnych, nagrodę odebrali przyjaciele Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych: Monika Woszczyńska-Kmiecik oraz artysta Stanisław Kmiecik.

W trakcie Lubelskiej, Małopolskiej, Podkarpackiej, Świętokrzyskiej Regionalnej Gali XVI Edycji Konkursu Lodołamacze 2021 statuetki wręczono w 7 kategoriach: zatrudnienie chronione, otwarty rynek pracy, instytucja, rehabilitacja społeczno-zawodowa, zdrowa firma, przyjazna przestrzeń oraz dziennikarz bez barier. Kapituła przyznała również tytuły honorowe Super Lodołamacza i Lodołamacza Specjalnego. Nagrodzono pracodawców, którzy na co dzień łamią stereotypy i zatrudniają osoby z niepełnosprawnościami.

Organizatorem konkursu Lodołamacze od 16 lat jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. W Konkursie nagradzani są pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne, a także firmy, instytucje i osoby dla których priorytetem jest wrażliwość, społeczna.

Małopolscy Laureaci I etapu Konkursu Lodołamacze 2021
Kategoria Otwarty Rynek Pracy:
II miejsce i srebrny medal:
Spółdzielnia Socjalna „OPOKA”, 32-310 Chechło, ul: Hutnicza  26

Kategoria Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa
II miejsce i srebrny medal:
Zakład Aktywności Zawodowej „ILIOS” Słońce Szczęścia, 38-315  Uście Gorlickie 219

Kategoria Zdrowa Firma
I miejsce i Statuetka LODOŁAMACZ 2021:
Międzynarodowy Instytut Rozwoju Społecznego sp. z o. o., 30-698 Kraków, ul: Siarczki 16

Kategoria Dziennikarz bez Barier
I miejsce i Statuetka LODOŁAMACZ 2021:
Monika Meleń-TVP 3 Kraków

LODOŁAMACZ SPECJALNY 2021

Wyróżnienie:

Helena Maślana
Pełna lista Laureatów dostępna jest na stronie Konkursu Lodołamacze.

Galeria zdjęć
źródło: http://www.pfron.org.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content