PFRON: Materiały informacyjne w sprawie dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych oraz refundacji składek na ubezpieczenia społeczne

PFRON: Materiały informacyjne w sprawie dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych oraz refundacji składek na ubezpieczenia społeczne

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przypomina, iż na witrynie PFRON są udostępnione broszury informacyjne oraz filmy instruktażowe, które dotyczą dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych oraz refundacji składek na ubezpieczenia społeczne, a więc odnoszą się do dokumentów składanych w Systemie Obsługi Dofinansowań i Refundacji.

Materiały, o których mowa powyżej, w sprawie refundacji składek na ubezpieczenia społeczne:

  1. dla niepełnosprawnych przedsiębiorców są dostępne w zakładce Osoby niepełnosprawne /Dofinansowanie działalności gospodarczej /Refundacja składek ZUS/ Materiały informacyjne oraz instruktażowe:
  • film instruktażowy „Jak uzupełnić wniosek Wn-U-G”,
  • film instruktażowy „Jak uzupełnić formularz INF-O-PdM”,
  • broszura informacyjna „Refundacja składek na ubezpieczenia społeczne”.
  1. dla rolników są dostępne w zakładce Osoby niepełnosprawne/Wsparcie dla rolników/Materiały informacyjne oraz instruktażowe:
  • film instruktażowy „Jak uzupełnić wniosek Wn-U-A”,
  • broszura informacyjna „Refundacja składek na ubezpieczenia społeczne”.

Natomiast materiały w sprawie dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych są dostępne w zakładce Pracodawcy/Dofinansowanie wynagrodzeń /Materiały informacyjne oraz instruktażowe:

  • film instruktażowy „Jak uzupełnić wniosek Wn-D i załącznik INF-D-P”,
  • film instruktażowy „Jak uzupełnić formularz INF-O-PP”,
  • broszura informacyjna „Dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych”.

Zachęcamy Państwa do korzystania z opublikowanych materiałów, które zawierają szczegółowe wyjaśnienia na temat uzupełniania dokumentów, dotyczących refundacji składek na ubezpieczenia społeczne oraz dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych oraz wskazują warunki, jakie należy spełnić, aby otrzymać tego rodzaju pomoc. Zapoznanie się z udostępnionymi przez PFRON materiałami ograniczy konieczność korygowania składanych przez Państwa wniosków o wsparcie.

W przypadku pytań bądź wątpliwości w sprawie refundacji składek na ubezpieczenia społeczne lub dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych prosimy o kontakt z właściwym terytorialnie Oddziałem PFRON lub z infolinią Departamentu ds. Rynku Pracy pod numerem telefonu: (22) 581-84-10 wew. 1. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00. Kontakt z Departamentem ds. Rynku Pracy możliwy jest również za pośrednictwem poczty e-mail. Zapytania należy kierować na adres: sod@pfron.org.pl.

 

źródło: PFRONFacebook
LinkedIn
Skip to content