PFRON: Pomorscy Laureaci XV Edycji konkursu Lodołamacze 2020

PFRON: Pomorscy Laureaci XV Edycji konkursu Lodołamacze 2020

W Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku odbyła się jubileuszowa gala wręczenia regionalnych wyróżnień laureatom w XV edycji Konkursu Lodołamacze 2020.

Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych już  od  15 lat  przyznaje  prestiżowe statuetki dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie – Lodołamacze.

Wydarzenie to ma na celu uhonorowanie wrażliwych pracodawców zatrudniających i wspierających osoby niepełnosprawne, osoby oraz instytucje, które swoim działaniem wspierają aktywność osób niepełnosprawnych, dziennikarzy, którzy poruszają w swoich programach problematykę związaną z niepełnosprawnością, osoby, które dostosowują obiekty, przestrzeń publiczną do potrzeb tej grupy społecznej.

W tegorocznej edycji regionalnego Konkursu Lodołamacze 2020 ponownie wyłoniono liderów z województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego. Nagrody przyznawane były w sześciu kategoriach tj.: Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek Pracy, Instytucja, Przyjazna Przestrzeń, Zdrowa Firma, Dziennikarz bez Barier.

I miejsce w kategorii Otwarty Rynek Pracy i Statuetkę LODOŁAMACZ 2020 otrzymała Spółdzielnia Socjalna DALBA z Pucka prowadząca w Gdańsku m.in. Browar Spółdzielczy oraz Bar Bistro Dalba. W kategorii Instytucja I miejsce zajął  i otrzymał Statuetkę LODOŁAMACZ 2020 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni. II miejsce w kategorii Zakład Pracy Chronionej zajął pomorski pracodawca Spółdzielnia Inwalidów POMORZANKA ze Starogardu Gdańskiego. Natomiast III miejsce zajęła Grupa Kapitałowa Iglotex ze Skórcza. W kategorii Przyjazna Przestrzeń srebrny medal otrzymało Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Gdańsku, brązowy medal w tej kategorii zdobył Hipodrom Sopot Sp. z o.o. w Sopocie. Prestiżowe wyróżnienie w tegorocznej edycji konkursu LODOŁAMACZ SPECJALNY 2020 otrzymał Ks. Stanisław Łada – proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim – wieloletni Duszpasterz osób niepełnosprawnych w Archidiecezji Gdańskiej.

Wszystkim Laureatom tegorocznego konkursu serdecznie gratulujemy oraz zachęcamy do dalszej pracy i działań na rzecz osób niepełnosprawnych.

Laureaci, którzy zajęli pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach i zostali nominowani do ogólnopolskiej rywalizacji, której efekty poznamy na uroczystej gali w dniu 8 października 2020 roku na Zamku Królewskim w Warszawie,  życzymy powodzenia!

 
Galeria zdjęć
Źródło: http://www.pfron.org.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content