PFRON: Pomorscy Laureaci XVI Edycja konkursu Lodołamacze

PFRON: Pomorscy Laureaci XVI Edycja konkursu Lodołamacze

W Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku po raz kolejny odbyła się Gala Regionalna XVI edycji Konkursu Lodołamacze 2021.

Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych już od 16 lat przyznaje prestiżowe statuetki dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie – Lodołamacze.

Konkurs ma na celu uhonorowanie wrażliwych pracodawców zatrudniających i wspierających osoby z niepełnosprawnością, osoby oraz instytucje, które swoim działaniem wspierają te środowisko, dziennikarzy, którzy poruszają w swoich programach problematykę związaną z niepełnosprawnością, osoby, które dostosowują obiekty, przestrzeń publiczną do potrzeb tej grupy społecznej.

W tegorocznej edycji regionalnego Konkursu Lodołamacze 2021 ponownie wyłoniono liderów z województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego. Nagrody przyznawane były w siedmiu kategoriach tj.: Zakład Pracy Chronionej, Otwarty Rynek Pracy, Instytucja, Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa, Przyjazna Przestrzeń, Zdrowa Firma, Dziennikarz bez Barier.

Pomorscy Laureaci:

  • II miejsce w kategorii Zakład Pracy Chronionej otrzymał STAPOL Piotr Staszków z Człuchowa.
  • w kategorii Otwarty Rynek, Pomorze uzyskało dwie nagrody – I miejsce przyznano Ciekawej Spółdzielni Socjalnej z Gdańska prowadzonej przez PSONI Koło w Gdańsku oraz Fundację Teneo oraz III miejsce Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna Słoneczne Wzgórze ze Stężycy.
  • Instytucją nagrodzoną I miejscem jest Stowarzyszenie Solidarni „Plus” z siedzibą w Wandzinie, a III miejsce otrzymało Gdańskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera z Sopotu.
  • Fundacja Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Uśmiech Dziecka” ze Szklanej została uhonorowana statuetką w kategorii Przyjazna Przestrzeń. Wyróżniono natomiast COPERNICUS Podmiot Leczniczy sp. z o.o. z Gdańska w kategorii Zdrowa Firma.
  • Dziennikarzem bez Barier została Pani Joanna Matuszewska z Polskiego Radia Gdańsk prowadząca cykliczna audycję „Więcej serca, mniej barier”.

 

Ponadto Kapituła przyznała tytuły honorowe.

Super Lodołamacz 2021 otrzymał Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie, a Lodołamacz Specjalny 2021 trafił do rąk Pani Joannie Cwojdzińskiej Przewodniczącej Zarządu PSONI koło w Gdańsku.

Wszystkim Laureatom tegorocznej edycji konkursu serdecznie gratulujemy oraz zachęcamy do dalszej pracy i działań na rzecz osób niepełnosprawnych.

Laureaci, którzy zajęli pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zostali nominowani do ogólnopolskiej rywalizacji, której efekty poznamy na uroczystej gali w dniu 7 października 2021 roku na Zamku Królewskim w Warszawie, życzymy powodzenia!