PFRON uruchamia nowy program pomocowy

https://pixabay.com/

PFRON uruchamia nowy program pomocowy

Większe środki dla przedsiębiorców zatrudniających osoby niepełnosprawne oraz pomoc tym, którzy z racji pandemii nie mogą korzystać z warsztatów terapii zajęciowej – to propozycje Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dla osób dotkniętych rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusa. Fundusz rozpoczyna właśnie kampanię informacyjną „PFRON wspiera Ciebie”.

Fundusz wprowadza konkretne rozwiązania dla grup zaangażowanych w rehabilitację zawodową i społeczną osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Ze wsparcia mogą skorzystać zarówno same osoby niepełnosprawne, jak i ich opiekunowie, pracodawcy, a także działające na ich rzecz samorządy czy organizacje pozarządowe.

– „PFRON wspiera Ciebie” to pakiet bardzo konkretnych rozwiązań, zarówno dla osób z niepełnosprawnościami, jak i ich otoczenia, które w okresie pandemii koronawirusa mają pomóc im w trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźli – mówi Krzysztof Michałkiewicz, prezes zarządu PFRON. – Naszym celem jest wzmacnianie poczucia bezpieczeństwa osób niepełnosprawnych na rynku pracy i okazanie im solidarności.

Dzięki zapisom w specustawie PFRON zwiększy kwoty dofinansowań do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników. Nowe, dużo wyższe stawki będą przysługiwać przedsiębiorcom, którzy zatrudniają osoby z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności, a także osoby niewidome oraz te z orzeczoną chorobą psychiczną, niepełnosprawnością intelektualną, całościowym zaburzeniem rozwojowym czy epilepsją.

Cały artykuł
Autor: inf. prasowa
Źródło: http://www.niepelnosprawni.plFacebook
LinkedIn
Skip to content