PFRON w 5 lat ograniczył potrzeby sprawozdawcze od firm o 74 proc.

PFRON w 5 lat ograniczył potrzeby sprawozdawcze od firm o 74 proc.

W ciągu pięciu lat PFRON o 74 proc. zmniejszył przeciętną liczbę wymaganych od firm danych sprawozdawczych – wynika z badania Grant Thornton, zrealizowanego pod patronatem Konfederacji Lewiatan i opublikowanego w środę, 12 lutego.

Jak wskazuje Grant Thornton, przez pięć lat PFRON ograniczył swoje potrzeby sprawozdawcze od firm przeciętnie z 50 do 13 sprawozdań rocznie, co stanowi spadek o 74 proc.

– To głównie skutek zmiany, zgodnie z którą od firm zatrudniających osoby niepełnosprawne wymaga obecnie dwóch formularzy miesięcznie zamiast czterech, jak było to pięć lat temu – czytamy w komunikacie PFRON.

Zdaniem firmy wykonującej badanie PFRON jest instytucją przyjazną pracodawcom zatrudniającym osoby z niepełnosprawnościami. Jak twierdzi prezes PFRON Krzysztof Michałkiewicz, Fundusz chce utrzymać status takiej instytucji.

– Dlatego jesteśmy w trakcie opracowywania kolejnych zmian dotyczących sposobu przekazywania sprawozdań finansowych. Już w tym roku odchodzimy od wersji papierowej i będziemy przyjmować jedynie sprawozdania elektroniczne – zapowiedział.

 

Czytaj całość
Autor: PAP
Źródło: http://www.niepelnosprawni.plFacebook
LinkedIn
Skip to content