PFRON: W radio PiK o zatrudnieniu osób z niepełnosprawnościami

PFRON: W radio PiK o zatrudnieniu osób z niepełnosprawnościami

Tematem audycji z cyklu „Pytać każdy może”, w czwartek 12 grudnia był temat zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami. Wśród ekspertów, którzy dyskutowali i odpowiadali na pytania słuchaczy byli : Andrzej Zawiszewski – dyrektor Urzędu Pracy w Bydgoszczy , Magdalena Słonecka -Kuich  z Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych w Bydgoszczy oraz Magdalena Sierocka z Fundacji Aktywizacja. Udział w programie wzięła także Aleksandra Gierej z  Państwowego  Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych- Oddział Kujawsko-Pomorski.

W trakcie audycji rozmawiano o wsparciu pracodawców zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami, o stereotypach panujących wśród pracodawców i ich obawach związanych z zatrudnieniem niepełnosprawnych pracowników. Zaznaczono jak ogromne znaczenie we wprowadzeniu na rynek pracy osób  niepełnosprawnych ma ich najbliższe otoczenie, które na co dzień winno wspierać i motywować do podejmowania aktywnego życia.

Zwrócono uwagę na fakt, że panująca na rynku sytuacja braku rąk do pracy jest ogromną szansą dla pracowników niepełnosprawnych. Właśnie w tym okresie należy wzmocnić działania w obszarze aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Należy to robić w oparciu o narzędzia finansowe Funduszu, potencjał organizacji pozarządowych oraz działania samorządów.

W trakcie programu odpowiadano także na pytania słuchaczy zgodnie z formułą programu – pytać każdy może.

 

Źródło: http://www.pfron.org.pl/Skip to content