Płaca minimalna 2022 wyższa niż zapowiadano! Jaka będzie stawka godzinowa? Tyle wyniesie pensja ponad 2 mln Polaków

Płaca minimalna 2022 wyższa niż zapowiadano! Jaka będzie stawka godzinowa? Tyle wyniesie pensja ponad 2 mln Polaków

Wiemy, ile wyniesie płaca minimalna w 2022 roku. Są powody do radości. Pensja ponad 2 milionów Polaków będzie jeszcze wyższa niż zapowiadano. Rada Ministrów ustaliła kwotę. Znamy też wysokość stawki godzinowej. O najważniejszych szczegółach związanych z wysokością nowej płacy minimalnej w Polsce przeczytacie w naszym materiale. Sprawdźcie!

OFICJALNIE. Tyle wyniesie płaca minimalna w 2022 roku. Jaka stawka godzinowa?
Początkowo zapowiadano wzrost płacy minimalnej do 3 000 zł brutto. Ostatecznie rząd zdecydował się na jeszcze wyższą kwotę. Pensja ponad 2 mln Polaków w 2022 roku wyniesie 3 010 zł brutto. To wzrost o dokładnie 210 zł.

– Taką decyzję podjęliśmy na wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów. Wpisuje się ona w długofalową politykę rządu, której głównym zamierzeniem jest ograniczenie nierówności dochodowych i zabezpieczenie najsłabiej wynagradzanych pracowników – powiedziała minister rodziny i polityki socjalnej Marlena Maląg.
Z kolei stawka godzinowa wyniesie 19,70 zł. Jest to wzrost o 1,40 zł.

– Podwyższenie minimalnego wynagrodzenia za pracę pozytywnie wpłynie na sytuację finansową gospodarstw domowych, podnosząc dochody pracowników wymagających szczególnej ochrony, zwłaszcza w czasie pandemii – zaznacza minister Maląg.

cały artykuł
autor: Mateusz Bąk
źródło: https://grodzisk.naszemiasto.pl/