Poczta Polska zatrudniła kilkaset osób z niepełnosprawnością

(fot. mat. prasowe, zdjęcie ilustracyjne)

Poczta Polska zatrudniła kilkaset osób z niepełnosprawnością

W ramach pierwszej i drugiej edycji programu „Praca – Integracja” zatrudniono w Poczcie Polskiej prawie 650 osób z orzeczeniem niepełnosprawności – poinformowała we wtorek spółka. To 2,4 proc. wszystkich pracowników.

Poczta Polska podsumowała drugą edycję programu „Praca – Integracja”, realizowaną w II kwartale 2021 r. przez Fundację Aktywizacja przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Poinformowano, że obecnie zatrudnienie osób z niepełnosprawnością w strukturach spółki zwiększyło się w stosunku do ubiegłego roku i wynosi 2,4 proc. wszystkich pracowników. Łącznie – jak zaznaczono – w ramach pierwszej i drugiej edycji „Praca – Integracja”, w Poczcie Polskiej zatrudniono prawie 650 osób z orzeczeniem niepełnosprawności.

Napisano, że w trakcie drugiej edycji programu, przebiegającej w okresie od lutego 2020 roku do kwietnia 2021 roku, Poczta Polska złożyła oferty zatrudnienia na różne stanowiska pracy – najwięcej na stanowisku listonosza i pracownika ds. obsługi klienta. Zaznaczono też, że Poczta jest nadal otwarta na zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami. Mogą one aplikować w dostępnych i ogłaszanych rekrutacjach.

 

cały artykuł
autor:PAP/JP
źródło: https://www.pulshr.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content