Podwyżka składki ZUS. Są pierwsze opinie

Podwyżka składki ZUS. Są pierwsze opinie

– Wiele firm, chcąc ratować sytuację finansową, zdecyduje się zapewne na redukcję zatrudnienia – mówi komentując nowe stawki składek na ZUS Karolina Serwańska, dyrektor w agencji Polski HR.

W ocenie Karoliny Serwańskiej 2019 r. nie był miły dla zatrudniających, bo od jego początku podwyższono składkę na ZUS o ponad 88 zł.

Serwańska nie wyklucza, że część firm postara się zoptymalizować swoje wydatki, np. przenosząc działalność za granice Polski.

Jest przekonana, że podwyżka składki ZUS odbije się negatywnie na stanie polskiej gospodarki.

Poniżej cały komentarz dyrektor w agencji Polski HR:

– Zakład Ubezpieczeń Społecznych przedstawił wysokość składki zdrowotnej na rok 2019. Co miesiąc przedsiębiorca będzie musiał zapłacić 1316, 97 zł, czyli o 88,27 zł więcej. Niestety, nie wpłynie to dobrze na kondycję wielu, zwłaszcza niewielkich firm.

Dla polskich przedsiębiorców zapowiada się trudny rok. W dalszym ciągu firmy muszą zmagać się ze zbyt małą liczbą pracowników oraz wyższymi oczekiwaniami finansowymi już pracujących. Chociaż według ZUS zatrudnienie wzrasta, liczba pracowników nadal jest niewystarczająca w stosunku do coraz większych potrzeb przedsiębiorców. Państwo dodatkowo zwiększa obciążeni finansowe w postaci wyższej składki ZUS.

 

Czytaj cały artykuł

Autor: GP

Źródło: pulsHR.plFacebook
LinkedIn
Skip to content