Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych serdecznie zaprasza na Spotkanie integracyjne

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych serdecznie zaprasza na Spotkanie integracyjne

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych
serdecznie zaprasza na:
Spotkanie integracyjne
29-30.05.2014 r. Wyspa Sobieszewska – Hotel Orle ul. Lazurowa 8 Gdańsk

 

Bursztynowe eldorado w Ptasim Raju

Bursztyn zwany „Złotem Północy” od wieków przyciąga serca i myśli swym unikalnym blaskiem.

Piękne kolory tego kamienia – odcienie ciepłego brązu – przypominają barwę świetlistego, krystalicznego miodu, najlepszego koniaku, czy złota muśniętego duchem czasu.

Dzięki pogłębianiu ujścia Wisły na plaże wyrzucane były tony piasku z okazałymi, cennymi kawałkami bursztynu. O majątkach poszukiwaczy bursztynu przez lata narastały najrozmaitsze legendy. Jedne mówią, że byli tacy, którzy znaleźli bursztyn wielkości ludzkiej głowy i po sprzedaniu go zgarnęli fortunę.

Wyspa Sobieszewska powstała ok. 160 lat temu, gdy nasza piękna Wisła, skracając sobie drogę do morza przebiła się przez wydmy na wschód od Gdańska, a kilkadziesiąt lat po tym zdarzeniu ludzie przekopali jeszcze bardziej na wschód drugie jej koryto. Na terenie Wyspy można spotkać ponad 300 gatunków ptaków, które zatrzymują się tam w swoich migracjach.

Jak głosi legenda, nazwa „Sobieszewo” upamiętnia fakt, że w tutejszej karczmie na dłuższy czas zatrzymała się Marysieńka Sobieska.

 

Poczuj gorączkę bursztynu w Ptasim Raju

Odkryj naszą rodzimą perłę… Ptasi Raj, urokliwe miejsce jakie przyjdzie Ci zobaczyć oczaruje swoją urodą i niepowtarzalnością. W jednym miejscu spotkały się trzy akweny wodne -rzeka, jezioro i morze. Widok, który zapiera dech w piersiach. W zasięgu wzroku przelatują klucze ptasich wędrowców, miejsce w którym poczujesz głęboki związek z naturą.

Czekają na Państwa najpiękniejsze, piaszczyste plaże oraz rezerwaty przyrody, wyśmienite warunki do wycieczek pieszych i rowerowych, piaszczysta plaża pełna złocistego bursztynu. Po przybyciu na Wyspę można korzystać z kąpieli słonecznej na rzadko spotykanym czystym, białym piasku lub wędrować przez dziewiczy teren podglądając życie dzikiej przyrody.

 

Podwodny Świat

Egzotyka, którą spotkać można jedynie w filmach. Żarłoczne piranie, kolorowe ryby o wielorakich kształtach, wielkie żółwie, piękne koralowce, cudne muszle, a wszystko na wyciągniecie dłoni…..

Brak szkieletu pozwala jej na zmianę kształtu ciała, a osiem silnych ramion na łapanie ofiar. Do tego bystry wzrok i świetny refleks, a to dopiero część możliwości ośmiornicy olbrzymiej.

Żadne inne akwarium w kraju nie może poszczycić się takim okazem. Zaledwie 6-miesięczna ośmiornica przyjechała aż z Kanady z północnego Pacyfiku wraz z sześcioma rozgwiazdami, z gatunku olbrzymich. Luiza należy do gatunku największych na świecie głowonogów. Okazy mogą mieć rozpiętość ramion nawet do 10 metrów i ważyć do 90 kg.

Śmiało można powiedzieć, że ośmiornica jest bardzo inteligentna. A zdolności, które posiada, sprawiają, że to po prostu superdrapieżnik. Jednak nawet najskuteczniejszy drapieżnik ma swoje słabsze chwile. Po dużym wysiłku z reguły potrzebuje zregenerować siły. Ośmiornica zaszywa się wtedy wśród skał lub też korzysta z udogodnień akwarium. – Podpływa do wylotu filtra i masuje się strumieniem wody. To jak bicze wodne w salonie SPA.

 

„Spędziłam tutaj 4 godziny, zachwycając się tym pięknem. Piękna roślinność, a w szczególności ryby. Z bliska, kilka centymetrów od Ciebie rekin, Super sprawa.”

„Świetne miejsce, co więcej – otoczone morzem ze wszystkich stron. Warto odwiedzić, bo są tu okazy pochodzące ze wszystkich rejonów świat.”

Turyści z Katowic.

 

Kolacja i zabawa przy muzyce

Zapraszamy na uroczystą kolację w hotelowej restauracji połączoną z zabawą przy muzyce.

Jedzenie to ważna część polskiej tradycji i kultury. Restauracja „Orle” wydobywa największe kulinarne skarby naszej wielowiekowej historii, prezentując je w klasycznej formie, z pewnością przypadnie do gustu smakoszom tradycyjnych polskich smaków.

Sposób zgłoszenia:

Prosimy o wysłanie wypełnionego formularza zgłoszenia na adres e-mail biuro@popon.pl lub faksem: 22 620 32 02 wew. 120 do dnia 22 maja 2014.

 

Serdecznie zapraszamy

 

Kontakt w sprawie spotkania:

Karolina Stokłosa – Piętoń

Tel. 509-825-167

e-mail. popon@popon.plFacebook
LinkedIn
Skip to content