Polski Ład do naprawy. Wiemy, na czym zależy parze prezydenckiej

Polski Ład do naprawy. Wiemy, na czym zależy parze prezydenckiej

Pracujący emeryci i osoby z niepełnosprawnościami – to za nimi ma wstawić się prezydent Andrzej Duda. Głowa państwa dostrzega błędy w Polskim Ładzie i wkrótce będzie rozmawiać na ten temat z najważniejszymi przedstawicielami rządu – mówią nam doradcy prezydenta. Jak słyszymy, w sprawę zaangażowana jest także sama pierwsza dama.

– Nie jesteśmy opozycją wobec rządu, chcemy rządowi pomóc. Mamy kilka uwag i zastrzeżeń. Wszystko po to, by pomóc Polakom – mówi Wirtualnej Polsce szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot.

Jak dowiadujemy się nieoficjalnie, prezydent Andrzej Duda będzie zabiegał o zmiany w kilku obszarach. – Wkrótce w tej sprawie spotka się z ministrami odpowiedzialnymi za Polski Ład – słyszymy z Pałacu.

Niezbędne poprawki z inicjatywy Dudy. Zbierze się prezydencka rada

– Polski Ład to bardzo duży program zawierający ogromne rozwiązania legislacyjne i ustawowe. Wszelkie niedopatrzenia trzeba jak najszybciej poprawić – przyznał w weekend prezydent Andrzej Duda.

Głowa państwa ma wkrótce przedstawić swoje uwagi i zastrzeżenia do sztandarowego programu PiS.

Pod koniec tego tygodnia zaś – jak słyszymy – prezydent ma spotkać się z prezydencką Radą ds. Przedsiębiorczości. – Tematem obrad będzie Polski Ład – mówi jeden z doradców prezydenta.

Zanim jednak omówione zostaną zmiany, które mogą niekorzystnie wpłynąć na przedsiębiorców – przede wszystkim tych najmniejszych – Duda ze swoimi ekspertami od spraw społecznych ma pracować nad innymi obszarami, które według jednego z prezydenckich współpracowników „wymagają możliwie szybkiej reakcji”.

Jak udało nam się ustalić, prezydent ma zastrzeżenia do kilku kwestii. Przede wszystkim – słyszymy w jego otoczeniu – należy wprowadzić takie korekty w prawie, by na Polskim Ładzie nie tracili pracujący emeryci.

 

cały artykuł
autor: MICHAŁ WRÓBLEWSKI
źródło: https://wiadomosci.wp.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content