Polskie Radio PiK: Dziennikarze Polskiego Radia PiK otrzymali statuetki „Lodołamaczy”

Polskie Radio PiK: Dziennikarze Polskiego Radia PiK otrzymali statuetki „Lodołamaczy”

Monika Kaczyńska i Michał Zaręba – dziennikarze Polskiego Radia PiK, znaleźli się wśród laureatów konkursu „Lodołamacze”. Nagrody przyznaje Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych za działania na rzecz niepełnosprawnych i przełamywanie barier.

Do Moniki i Michała, którzy w swoich audycjach poruszają tematy dotyczące osób niepełnosprawnych, trafiły statuetki „Lodołamacza” w kategorii „Dziennikarz bez barier”.

– Jest to naprawdę wielkie wyróżnienie. Cykl „Tacy sami” prowadzimy już od kilku lat. Jest to dla nas bardzo cenne doświadczenie. Pewne rzeczy robimy także społecznie, przy okazji wykonywania naszych obowiązków możemy również zrobić coć więcej – powiedzieli wyróżnieni.

Statuetka „Lodołamacza” w kategorii „Przyjazna przestrzeń” przyznana została Bibliotece Główna Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

– Jeśli chodzi o nasze budynki biblioteka jest taką naszą perłą w koronie. To jest obiekt, w który najwięcej inwestujemy pod względem dostępności dla osób niepełnosprawnych – zaznaczył Radosław Ciechański – pełnomocnik rektora UKW ds. osób niepełnosprawnych.

W konkursie dla pracodawców wrażliwych społecznie nagrody przyznano w sumie w 8 kategoriach. Etap regionalny w Bydgoszczy obejmuje województwa: kujawsko-pomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie i podlaskie. Napłynęło ponad 70 zgłoszeń, spośród nich nagrodzono 20 kandydatur.Facebook
LinkedIn
Skip to content