Polskie Radio Program 1, PolskieRadio24: Kampania POPON „Potrzebni w pracy”. Na zakupach pamiętajmy o osobach niepełnosprawnych

Polskie Radio Program 1, PolskieRadio24: Kampania POPON „Potrzebni w pracy”. Na zakupach pamiętajmy o osobach niepełnosprawnych

To zachęta to tego, aby dokonując zakupów mieć na uwadze także osoby z niepełnosprawnościami. Taki jest cel kampanii „Potrzebni w pracy”, którą zainicjowała Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

 

 

Jak przekonuje rzeczniczka organizacji Anna Węgrzynowicz, to bardzo istotne, bo przez pandemię koronawirusa sytuacja wielu firm, które zatrudniają niepełnosprawnych, jest trudna, co może prowadzić do zwolnień.

POPON chce temu zapobiec. Akcja „Potrzebni w pracy” ma za zadanie wspierać miejsca pracy osób niepełnosprawnych i wesprzeć takie osoby i ich rodziny – dodaje.

Kupujmy świadomie

Wspomóc pracowników z niepełnosprawnościami może każdy z nas. Wystarczy robić bardziej świadome zakupy.

Na naszej stronie internetowej można zapoznać się z wykazem firm, które zatrudniają osoby niepełnosprawne i dowiedzieć się, jakie produkty i jakie usługi proponują – wskazuje Anna Węgrzynowicz.

Jednocześnie, jak dodaje Krzysztof Kosiński, wiceprezes organizacji, pandemia koronawirusa wpłynęła negatywnie na sytuację osób niepełnosprawnych na rynku pracy.

Osobom niepełnosprawnym znów trudniej znaleźć pracę. Znów trzeba zastanowić się, jak tworzyć mechanizmy zachęcające do zatrudniania takich osób – podkreśla.

W Polsce mamy ok. 1,8 miliona niepełnosprawnych w wieku produkcyjnym. Do początku 2020 roku wskaźniki aktywności zawodowej i zatrudnienia rosły, teraz się to zatrzymało. Krzysztof Kosiński zaznacza, że ogólna tendencja jest taka, że coraz więcej osób niepełnosprawnych chce pracować i jest aktywnych zawodowo.

Więcej informacji na temat kampanii „Potrzebni w pracy” można znaleźć na stronie www.popon.pl.

 

źródło: PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Aleksandra Tycner, mdFacebook
LinkedIn
Skip to content