Polskie Radio Program 1: Wystartowała 18. edycja Kampanii Społecznej Lodołamacze 2023

Polskie Radio Program 1: Wystartowała 18. edycja Kampanii Społecznej Lodołamacze 2023

Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON zaprasza na konferencję inaugurującą Lodołamacze 2023 – Konkurs i Kampanię na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Program 1 Polskiego Radia.

Konferencja odbędzie się 16 czerwca 2023 r. o godz. 11.00 w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy, przy ul. Jagiellońskiej 3, w sali 145.
Do udziału w konferencji inauguracyjnej konkurs Lodołamacze 2023 zaproszeni zostali przedstawiciele różnych środowisk zaangażowanych w rehabilitację społeczną i zawodową, Lodołamacze – przedsiębiorcy, ubiegłoroczni laureaci Konkursu – oraz media. W programie m.in. prezentacja kampanii i konkursu, w tym nowej jego kategorii. Ponadto: zmiany na rynku pracy osób niepełnosprawnych oraz przykład firmy przełamującej bariery w zakresie zatrudniania osób niepełnosprawnych.

Konkurs Lodołamacze wkroczył w symboliczną dorosłość. Lodołamacze w kruszeniu barier na rynku pracy są prawdziwymi specjalistami. Ideą konkursu jest łamanie stereotypów, uprzedzeń, a przed wszystkim lodów obojętności na los osób z niepełnosprawnością, w szczególności na rynku pracy. Misja przełamywania lodów zawsze wymaga pewnego wysiłku. Także w naszym życiu codziennym, w biznesie, administracji warto takie zabiegi przeprowadzać.

Konkurs przez te wszystkie lata umożliwił docenienie dziesiątek firm, osób i instytucji. Stał się marką, a statuetka Lodołamacza jest symbolem pozytywnych zmian w świadomości naszego społeczeństwa, otwartości i zaangażowania. O tym, jak ważny jest to konkurs i jak dużo znaczą udział w nim i nagroda, świadczą dziesiątki, setki zgłoszeń w każdej edycji.

Kiedyś zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami odbierano jako wyraz filantropii. Dzisiaj wiąże się to z przyjęciem odpowiedzialności społecznej, która staje się kanonem polityki personalnej i czymś oczywistym dla większości firm. Pierwsze edycje konkursu promowały pracodawców, którzy tylko zatrudniają osoby z niepełnosprawnościami, obecnie rozszerza się formuła wrażliwości społecznej. Wrażliwość społeczna jest pojęciem o wiele szerszym, wiąże się z szeregiem działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami, odpowiedzialnością za innych ludzi, klimat i naszą planetę.

Wprowadzono również nową kategorię: Pracodawca Odpowiedzialny Społecznie – Zrównoważony rozwój biznesu ( CSR/ESG). 

Konkurs rozpoczął się 12 maja 2023 r. Zbieranie zgłoszeń potrwa do 15 sierpnia. We wrześniu odbędą się cztery regionalne rozstrzygnięcia konkursu. Ogólnopolskich laureatów poznamy 12 października podczas Gali Ogólnopolskiej w Zamku Królewskim w Warszawie.

Kandydaci mogą zgłaszać się we wszystkich kategoriach – poprzez wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego, znajdującego się na stronie internetowej.

 

źródło: https://jedynka.polskieradio.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content