Polskie Radio RDC patronem medialnym kampanii „Zatrudniam bo warto, pracuję bo warto”

Polskie Radio RDC patronem medialnym kampanii „Zatrudniam bo warto, pracuję bo warto”

„Zatrudniam bo warto, pracuję bo warto”.
Porozmawiajmy o zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością̨.

 

Jedną  z najważniejszych aktywności człowieka jest praca. To praca, możliwość zarobkowania tworzy nasze poczucie godności, pozwala nam realizować pasje i spełniać marzenia. Większość z nas decyduje się na podjęcie pracy zawodowej, żeby po prostu opłacać rachunki i mieć stabilność finansową. Wynagrodzenie natomiast nie jest jedyną korzyścią, jakie możemy mieć ze swojej pracy, nawet wtedy, gdy praca nie jest wymarzona i najlepsza na całym świecie. Wbrew pozorom, od niej w głównej mierze zależy nasza higiena psychiczna. Wykonywanie pracy zawodowej wpływa na nasze poczucie wartości i przydatności, jest miejscem nawiązywania relacji i rozwijania swoich kompetencji społecznych.

Praca nie może istnieć bez pracodawców – przedsiębiorców, którzy tworzą warunki do jej wykonywania.

Naszym celem, jest połączenie tych dwóch grup- osób z niepełnosprawnościami oraz pracodawców. Chcemy przełamać bariery mentalne, wyjaśnić uprzedzenia i obawy, rozwiać wątpliwości, pokazać przykłady i przede wszystkim uświadomić, że warto zatrudniać osoby z niepełnosprawnościami oraz wskazać drogę jak należy to zrobić.

Szukanie pracy to też praca, w którą wkłada się  swój czas, energię i wysiłek. Aby przyniosła efekty, potrzebne są przemyślane działania, konsekwencja w realizacji codziennego planu, a także… wyrozumiałość wobec samego siebie. Orzeczenie lub jego brak nie wpływają na to, czego dana osoba się nauczyła, lub nauczy w przyszłości. Chcemy pokazać osobom z niepełnosprawnościami, że warto pracować.

Dzięki nam pracodawcy wyzbędą się wciąż pokutujących uprzedzeń i zdobędą cały wachlarz informacji na temat zatrudniania osób z niepełnosprawnością. Staną się bardziej otwarci na zatrudnianie, co zaowocuje wzrostem liczby osób z orzeczeniem, które będą aktywne zawodowo i najprawdopodobniej szczęśliwsze w życiu osobistym.

Już teraz zapraszamy na cykl spotkań on-line, do których zaprosiliśmy specjalistów rynku pracy, psychologów, trenerów pracy, prawników , osoby z niepełnosprawnościami, pracodawców oraz znanych i lubianych.

Poniżej  pierwsze tematy, które będziemy zgłębiać:

  • Bierność osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy – z czego wynika i jak jej zapobiec? Czy warto być aktywnym zawodowo.
  • Jak zarządzać różnorodnością w firmie. Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnościami.
  • Osoba z niepełnosprawnością w mojej firmie. Praktyki Pracodawców.
  • Jestem osobą z niepełnosprawnością . Jak mam przygotować się do startu na rynek pracy?
  • CV, rekrutacja, jestem już zatrudniona/y – warto się przygotować ze specjalistami.
  • Jak stereotypy wpływają na zatrudnianie osób niepełnosprawnych , czy powinniśmy się bać tego czego  nie znamy?

Spotkania rozpoczynają się w styczniu 2022 r. Już teraz serdecznie zapraszamy.  Każda osoba uczestnicząca w spotkaniu on-line będzie miała możliwość zadawania pytań.  O szczegółowych terminach poinformujemy wkrótce.

Kontakt:
Anna Węgrzynowicz
Rzecznik Prasowy
kom. 668 461 252
e-mail:rzecznik@popon.pl
www.popon.pl, www.lodolamacze.info.plFacebook
LinkedIn
Skip to content