Polskie Radio RDC: „Zatrudniam bo warto, pracuję bo warto”. Porozmawiajmy o zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością̨

Polskie Radio RDC: „Zatrudniam bo warto, pracuję bo warto”. Porozmawiajmy o zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością̨

Jedną  z najważniejszych aktywności człowieka jest praca. To praca, możliwość zarobkowania tworzy nasze poczucie godności, pozwala nam realizować pasje i spełniać marzenia. Większość z nas decyduje się na podjęcie pracy zawodowej, żeby po prostu opłacać rachunki i mieć stabilność finansową. Wynagrodzenie natomiast nie jest jedyną korzyścią, jakie możemy mieć ze swojej pracy, nawet wtedy, gdy praca nie jest wymarzona i najlepsza na całym świecie. Wbrew pozorom, od niej w głównej mierze zależy nasza higiena psychiczna. Wykonywanie pracy zawodowej wpływa na nasze poczucie wartości i przydatności, jest miejscem nawiązywania relacji i rozwijania swoich kompetencji społecznych.

Praca nie może istnieć bez pracodawców – przedsiębiorców, którzy tworzą warunki do jej wykonywania.

Naszym celem, jest połączenie tych dwóch grup- osób z niepełnosprawnościami oraz pracodawców. Chcemy przełamać bariery mentalne, wyjaśnić uprzedzenia i obawy, rozwiać wątpliwości, pokazać przykłady i przede wszystkim uświadomić, że warto zatrudniać osoby
z niepełnosprawnościami oraz wskazać drogę jak należy to zrobić.

Szukanie pracy to też praca, w którą wkłada się  swój czas, energię i wysiłek. Aby przyniosła efekty, potrzebne są przemyślane działania, konsekwencja w realizacji codziennego planu, a także… wyrozumiałość wobec samego siebie. Orzeczenie lub jego brak nie wpływają na to, czego dana osoba się nauczyła, lub nauczy w przyszłości. Chcemy pokazać osobom z niepełnosprawnościami, że warto pracować.

Dzięki nam pracodawcy wyzbędą się wciąż pokutujących uprzedzeń i zdobędą cały wachlarz informacji na temat zatrudniania osób z niepełnosprawnością. Staną się bardziej otwarci na zatrudnianie, co zaowocuje wzrostem liczby osób z orzeczeniem, które będą aktywne zawodowo i najprawdopodobniej szczęśliwsze w życiu osobistym.

Już teraz zapraszamy na cykl spotkań on-line, do których zaprosiliśmy specjalistów rynku pracy, psychologów, trenerów pracy, prawników, osoby z niepełnosprawnościami, pracodawców oraz znanych i lubianych.

Poniżej  pierwsze tematy, które będziemy zgłębiać:

  • Bierność osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy – z czego wynika i jak jej zapobiec? Czy warto być aktywnym zawodowo.

  • Jak zarządzać różnorodnością w firmie. Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnościami.

  • Osoba z niepełnosprawnością w mojej firmie. Praktyki Pracodawców.

  • Jestem osobą z niepełnosprawnością . Jak mam przygotować się do startu na rynek pracy?

  • CV, rekrutacja, jestem już zatrudniona/y – warto się przygotować ze specjalistami.

  • Jak stereotypy wpływają na zatrudnianie osób niepełnosprawnych , czy powinniśmy się bać tego czego  nie znamy?

Spotkania rozpoczynają się w lutym 2022 r. Już teraz serdecznie zapraszamy.  Każda osoba uczestnicząca w spotkaniu on-line będzie miała możliwość zadawania pytań.  O szczegółowych terminach poinformujemy wkrótce.

źródło: https://www.rdc.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content