Polskie Radio Rzeszów: Marek Piechuta zdobył tytuł Lodołamacza

Polskie Radio Rzeszów: Marek Piechuta zdobył tytuł Lodołamacza

Marek Piechuta prezes Stowarzyszenia Dobry Dom w Woli Zarczyckiej otrzymał tytuł Lodołamacza Specjalne, w etapie regionalnym XVII Edycji Konkursu LODOŁAMACZE.

Marek Piechuta 21 lat temu wraz z przyjaciółmi utworzył oddział stowarzyszenia, później został jego prezesem. Dobry Dom od 16 lat prowadzi Zakład Aktywności Zawodowej w Nowej Sarzynie, w którym pracuje prawie 100 osób  z niepełnosprawnością.

W kategorii „Instytucja” I miejsce zajął Urząd Gminy w Iwierzycach. Kategorię „Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa” wygrał Warsztat Terapii Zajęciowej w Oleszycach prowadzony przez Stowarzyszenie na rzecz Osób niepełnosprawnych „RAZEM”.

Gala dla województwa: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego i podlaskiego odbyła się w Krakowie.

W kategorii „Zatrudnienie chronione” III miejsce zajęła Cukiernicza Spółdzielnia Roksana w Strzyżowie. Także na III miejscu w kategorii „Otwarty rynek pracy” uplasował się Specjalistyczny Psychiatryczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu.

Konkurs Lodołamacze to pomysł Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Chodzi w nim o uhonorowanie i docenienie pracodawców, którzy nie tylko zatrudniają i wspierają osoby niepełnosprawne, ale też przełamują stereotypy na ich temat.

 

źródło: https://radio.rzeszow.plFacebook
LinkedIn
Skip to content