Polskie Radio Rzeszów: W Rzeszowie nagrodzono tegorocznych laureatów „Lodołamaczy”

Polskie Radio Rzeszów: W Rzeszowie nagrodzono tegorocznych laureatów „Lodołamaczy”

W Rzeszowie wręczone zostały statuetki Lodołamaczy. Otrzymały je firmy, instytucje i stowarzyszenia z województw podkarpackiego i lubelskiego. To pierwszy etap konkursu dla pracodawców wrażliwych społecznie. Ogólnopolski finał odbędzie się pod koniec września na Zamku Królewskim w Warszawie.

W kategorii Zatrudnienie Chronione I miejsce zajął Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego „Orzech” w Kolbuszowej. Lodołamaczem w kategorii Instytucja został Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie. Za najlepszą firmę działającą na otwartym rynku pracy, zatrudniającą osoby niepełnosprawne, uznane zostało przedsiębiorstwo Ele-Comp z Rzeszowa. Przyznany został również Lodołamacz Specjalny – otrzymał go specjalista z dziedziny neurologii i rehabilitacji prof. Andrzej Kwolek oraz Super Lodołamacz – statuetka trafiła do Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Łęcznej.

Konkurs Lodołamacze ma przełamywać bariery jakie towarzyszą zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością, ma doceniać tych, którzy tworzą dla nich miejsca pracy oraz pokazywać, że niepełnosprawni są dobrymi pracownikami, w których warto inwestować.

relacja Bernadety Szczypty

Źródło: http://www.radio.rzeszow.pl