PolskieRadio.pl: POPON: Termin zgłoszeń do konkursu Lodołamacze przedłużony do 15 sierpnia

PolskieRadio.pl: POPON: Termin zgłoszeń do konkursu Lodołamacze przedłużony do 15 sierpnia

Jeszcze przez 3 dni można przesłać zgłoszenie do XI edycji Konkursu Lodołamacze skierowanego do firm, organizacji i instytucji wspierających osoby niepełnosprawne – poinformowała Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Zwycięzców poznamy 29 września podczas uroczystej gali w Zamku Królewskim w Warszawie.

Konkurs adresowany jest do firm, instytucji i osób prywatnych, które podejmują działania na rzecz aktywizacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych. Lodołomacze to ci, którzy przełamują uprzedzenia i bariery związane z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnością, tworzą dla nich miejsca pracy, są otwarci na ich potrzeby, zapewniają jak najlepsze warunki.

Pracodawcy mogą zgłaszać się w trzech kategoriach konkursowych: Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek Pracy oraz Lodołamacz Instytucja. Kapituła przyznaje także dodatkowe statuetki Super Lodołamacz dla najlepszego przedsiębiorcy, instytucji lub zakładu oraz Lodołamacza Specjalnego dla osoby o wybitnych dokonaniach na rzecz osób niepełnosprawnych.

Patronat Pierwszej Damy

W tegorocznej kapitule oceniającej zgłoszenia na poziomie ogólnopolskim są m.in. RPO, główny inspektor pracy, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych, szef PFRON, piosenkarka Monika Kuszyńska oraz dziennikarka Nina Terentiew. Ambasadorem Kampanii Lodołamacze 2016 jest piosenkarka Basia Trzetrzelewska, zaś patronat honorowy nad konkursem objęła małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda.

Konkurs, podobnie jak w latach ubiegłych, składa się z dwóch etapów: regionalnego i centralnego. Podczas pierwszego kapituły w całej Polsce wyłonią finalistów regionalnych. Regionalni zwycięzcy poszczególnych kategorii wezmą udział w centralnym etapie konkursu, w którym wybrani zostaną ogólnopolscy Lodołamacze 2016.

Konkurs Lodołamacze organizowany jest corocznie od 2006 r. Ma na celu promowanie zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Dotychczas we wszystkich edycjach konkursu wzięło udział 3,4 tys. firm i instytucji, a w ubiegłorocznej edycji – 414 pracodawców. Rok temu Nagroda Super Lodołamacza została przyznana drużynom Związku Harcerstwa Polskiego „Nieprzetarty Szlak”. Statuetkę Lodołomacz Specjalny otrzymała zaś Irena Santor.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych założona przez POPON.

Nominacje i zgłoszenia można przesyłać na adres: lodolamacze@popon.pl. Formularze znajdują się na stronie internetowej kampanii: www.lodolamacze.info.pl.

Źródło: www.polskieradio.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content