Powiat.tuchola.pl :PCPR w Tucholi przełamuje lody

Powiat.tuchola.pl :PCPR w Tucholi przełamuje lody

Lodołamacze 2019 – to nazwa konkursu, w którym zespół Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie uzyskał II nagrodę za łamanie barier, stereotypów i uprzedzeń dotyczących osób niepełnosprawnych.

16 września w Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy odbyła się Regionalna Gala 14. edycji konkursu „Lodołamacze”. Konkurs organizowany jest od 2006 r. przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Ma on na celu przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem i funkcjonowaniem osób niepełnosprawnych w codziennym życiu. Tegoroczne nagrody przyznano w ośmiu kategoriach. W każdej o pierwsze miejsce i statuetkę Lodołamacza rywalizowali przedstawiciele województw: kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Nasz tucholski PCPR zajął II miejsce w kategorii „Instytucja”.

Laureaci w Kategorii: Instytucja

I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2019 otrzymała Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy;

II miejsce i srebrny medal: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi;

III miejsce i brązowy medal (dwa trzecie miejsca): Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Społecznych ALPI w Białymstoku i Towarzystwo Rodziców Dzieci Specjalnej Troski- Warsztat Terapii Zajęciowej w Brodnicy.

Kierowonik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi podziękowała całej swojej załodze. „Czujemy się bardzo dumni i wyróżnieni, że zauważa się nas na zewnątrz i znaleźliśmy się w tym konkursie na drugim miejscu w kategorii Instytucje. To ciężka praca naszego całego Zespołu oraz wszystkich osób współpracujących z nami na co dzień w obszarze pomocy społecznej. Tylko konsolidacja sił i ścisła współpraca jednostek, poradni, szkół, stowarzyszeń przyniesie trwałe, pozytywne zmiany. Bez niej działania na rzecz różnorakiej aktywizacji osób niepełnosprawnych będą rozproszone, nietrwałe i mało skuteczne. Nagroda ta to jednak również duże zobowiązanie, aby utrzymywać standardy pracy i podnosić je, dlatego życzę moim pracownikom i sobie, aby dalej „chciało nam się chcieć”.

Informacja: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi
Wprowadził: WRLiFE

Źródło: http://www.powiat.tuchola.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content