Powiat Zgierz: Kruszą bariery negatywnych stereotypów

Powiat Zgierz: Kruszą bariery negatywnych stereotypów

Przełamują uprzedzenia i dają szansę na lepsze życie niepełnosprawnym. Po raz piętnasty wręczono „Lodołamacze” – nagrody dla pracodawców wrażliwych społecznie.
W tym roku kapituła konkursu postanowiła nagrodzić 21 firm, organizacji i osób z województw: łódzkiego, mazowieckiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. W tym roku, po raz pierwszy, postanowiono nagrodzić także Warsztaty Terapii Zajęciowej. To właśnie ozorkowski WTZ, działający przy Polskim Stowarzyszeniu Ludzi Cierpiących na Padaczkę, zdobył pierwsze miejsce w Polsce, w kategorii „Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa”.

Podopieczni ozorkowskiej placówki mogą korzystać z szeregu zajęć. W pracowni aktywności zawodowej uczą się wypełniania dokumentów urzędowych, archiwizacji czy obsługi klienta. W pracowni multimedialnej uczestniczą w zajęciach z obsługi komputera m.in. tworzenia dokumentów w pakiecie Office, korzystania z internetu, obsługi programów graficznych, w tym prowadzenia własnej gazetki. Z kolei w pracowni florystycznej i techniczno-rękodzielniczej wykonują dekoracje lub kompozycje z żywych i sztucznych materiałów, ozdabiają przedmioty metodą decoupage, a także odnawiają meble. W pracowni gospodarstwa domowego kształtowane i udoskonalane są umiejętności niezbędne do samodzielnego funkcjonowania, takie jak: dokonywanie przemyślanych zakupów, przygotowywanie posiłków czy sprzątanie.

Dodatkowo, ozorkowski oddział Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki, zajął trzecie miejsce w kategorii „Instytucja”. – Nagrody traktujemy jako docenienie naszej ciężkiej pracy oraz motywację do dalszego działania – mówi Halina Chojnacka, prezes łódzkiego oddziału PSLCnP.

Starostwo Powiatowe w ZgierzuFacebook
LinkedIn
Skip to content