Praca zdalna szansą dla pracowników i sposobem na problem z bezrobociem

Praca zdalna szansą dla pracowników i sposobem na problem z bezrobociem

Zainteresowanie pracą zdalną jest większe niż możliwości skorzystania z takiego modelu pracy. To się jednak zmieni, bo część pracodawców już dziś jest zmuszona do poszukiwania pracowników poza swoim obszarem działania. W dodatku młodzi ludzie wręcz oczekują możliwości wykonywania pracy zdalnie – tłumaczy Paweł Biarda, członek zarządu ds. sprzedaży i rozwoju biznesu z Nexery.

Zdaniem badanych mieszkańców, praca zdalna jest najlepszym sposobem rozwiązania problemu bezrobocia w regionie.

Aż 55 proc. badanych chciałoby pracować zdalnie, gdyby tylko miało taką możliwość. Największy odsetek chętnych do pracy w takim modelu odnotowano w regionie Warmii i Mazur, najniższy, ale wciąż bardzo wysoki w Świętokrzyskim.

Wbrew pozorom praca zdalna to nie tylko oferta dla programistów, grafików czy pracowników agencji reklamowych, ale także tłumaczy, doradców, księgowych, handlowców czy telemarketerów. To szansa dla mieszkańców z mniejszych miejscowości – zwraca uwagę Paweł Biarda z Nexery.

Firmy szukają rąk do pracy, tymczasem ponad połowa mieszkańców obszarów pozamiejskich chciałaby pracować zdalnie – wynika z badania, jakie przeprowadziła telekomunikacyjna firma Nexera wspólnie z agencją badawczą Gfk.

Czytaj cały artykuł
Autor: AT
Źródło: https://www.pulshr.plFacebook
LinkedIn
Skip to content