Prawie 16 tys. zł dotacji na jednego pracownika. Przedsiębiorcy mogą składać wnioski w lokalnych urzędach pracy

Prawie 16 tys. zł dotacji na jednego pracownika. Przedsiębiorcy mogą składać wnioski w lokalnych urzędach pracy

Przedsiębiorcy – mimo że pomoc z tarcz antykryzysowych praktycznie się wyczerpała – mogą wnioskować jeszcze o inne formy wsparcia. Nie zawsze będą one tak atrakcyjne jak bezzwrotne środki na bieżącą działalność gospodarczą, jednak wciąż – mogą przydać się wielu przedsiębiorcom, a nawet zatrudnianym przez nich osobom. Firmy mogą ubiegać się np. o prawie 16 tys. zł dotacji na pracownika – oczywiście pod pewnymi warunkami.

Prawie 16 tys. zł dotacji na pracownika. Ale tylko na szkolenia i kursy
Przedsiębiorcy, któremu zależy na rozwoju firmy, powinno również zależeć na rozwoju pracowników. A co za tym idzie – na wysyłaniu ich na różne szkolenia, kursy czy studia podyplomowe, dzięki którym zdobędą nowe umiejętności mogące przydać się w wykonywanej na co dzień pracy. Teraz przedsiębiorcy mogą starać się o dofinansowanie kształcenia pracowników.

W ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego Powiatowe Urzędy Pracy w całej Polsce prowadzą nabór wniosków o dofinansowanie na szkolenie. Można pozyskać prawie 16 tys. zł dotacji na pracownika (dokładnie 15 855 zł). Limit dofinansowania na jednego pracownika nie może bowiem przekroczyć 300 proc. przeciętnego wynagrodzenia w danym roku. Przedsiębiorca zainteresowany dofinansowaniem powinien najpierw upewnić się, że lokalny PUP prowadzi już (albo jeszcze) nabór wniosków. Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zabezpieczyło w tym roku 240 mln zł na pokrycie kosztów programu.

cały artykuł
autor: EDYTA WARA-WĄSOWSKA
źródło: https://bezprawnik.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content