Prezes PFRON: niwelowanie barier kluczowe dla pracy niepełnosprawnych

Prezes PFRON: niwelowanie barier kluczowe dla pracy niepełnosprawnych

Kluczowe dla podejmowania aktywności zawodowej przez osoby niepełnosprawne jest niwelowanie barier wynikających z ograniczonej mobilności – powiedziała PAP prezes PFRON Marlena Maląg. Dlatego – jak dodała – Fundusz m.in. przywraca dofinansowanie na wózki inwalidzkie.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych po pięciu latach przywrócił dofinansowania do zakupu wózka inwalidzkiego z napędem elektrycznym. Fundusz chce w ten sposób skutecznie usuwać bariery ograniczające osoby z dysfunkcją narządu ruchu w życiu codziennym.

„Cieszymy się, że możemy uruchomić kolejne wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami. Program został zakończony w 2015 r. Przywracamy go po analizie finansowej naszego budżetu” – powiedziała Maląg.

Przyznała, że o takie wsparcie w trakcie konsultacji społecznych wielokrotnie apelowały osoby z niepełnosprawnościami. Wnioskował o to także m.in. Związek Powiatów Polskich.

Prezes PFRON zaznaczyła, że wdrożenie programu ma m.in. na celu zwiększenie zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami.

„Przede wszystkim zależy nam na ich aktywizacji zawodowej i społecznej, aby te osoby mogły w pełni czuć się potrzebne i mogły realizować swoje zadania zarówno na rynku pracy, ale także w tej aktywności społecznej” – podkreśliła Maląg.

Dodała, że niwelowanie barier wynikających z ograniczonej mobilności jest kluczowe dla podejmowania aktywności zawodowej przez osoby niepełnosprawne.

Czytaj cały artykuł

Autor: PAP

Źródło: pb.plFacebook
LinkedIn
Skip to content