Przed polskimi pracodawcami wyzwanie, o którym… nie słyszała ponad połowa z nich

Przed polskimi pracodawcami wyzwanie, o którym… nie słyszała ponad połowa z nich

Im mniejsza firma, tym większym wyzwaniem jest ESG, bo przedsiębiorcy mają inne priorytety, jak kryzys energetyczny czy COVID-19. Z drugiej strony to także kwestia braku wiedzy i kompetencji – mówi Lucyna Stańczak-Wuczyńska, przewodnicząca rady nadzorczej Banku BNP Paribas.

  • Z danych Polskiego Stowarzyszenia ESG wynika, że 53 proc. firm polskich nie zna pojęcia ESG, a zaledwie 14 proc. zna to pojęcie doskonale.
  • ESG jest największym wyzwaniem w średnich i małych firmach. Ważne jest, aby pozyskiwały one kompetencje – zwłaszcza te, które uczestniczą w łańcuchach dostaw.
  • Lucyna Stańczak-Wuczyńska z BNP Paribas uważa, że firmy muszą zwrócić uwagę na szanse, jakie niesie ze sobą ESG – co mogą dzięki temu zyskać. Takie myślenie pozwoli odnieść sukces.

Badania pokazują, że świadomość zagadnień dotyczących zrównoważonego rozwoju jest wśród polskich firm nadal na niskim poziomie. Z danych Polskiego Stowarzyszenia ESG wynika, że 53 proc. firm polskich nie zna pojęcia ESG, a zaledwie 14 proc. zna to pojęcie doskonale. Nawet w grupie firm, które słyszały o ESG, czyli łącznie 46 proc. ankietowanych, raporty przygotowuje jedynie 28 proc. Dlaczego polskie firmy nie dostrzegają potencjału ESG i jak można to zmienić?

cały artykuł
autor: Justyna Koc
źródło: https://www.pulshr.pl/