Przedsiębiorcy chcą realnych konsultacji

https://pixabay.com/pl

Przedsiębiorcy chcą realnych konsultacji

Rząd liczy, że Komisja Europejska notyfikuje nowe instrumenty pomocowe dla firm na przełomie listopada i grudnia, a wejdą one w życie najpóźniej od 1 stycznia. Przedsiębiorcy apelują z kolei o realne konsultacje przed, a nie po wprowadzaniu zmian i chirurgiczne działania, a nie zamykanie całych branż.

Wicepremier Gowin pytany na konferencji Rady Przedsiębiorczości o to kiedy będą gotowe projekty ustaw i rozporządzeń z nowego pakietu pomocowego dla firm, powiedział, że dla kilku z nich potrzebna jest notyfikacja KE i spodziewa się jej na przełomie listopada i grudnia.

Będą nowe formy pomocy z Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju – ustaliła Interia. Firmy z branż objętych restrykcjami będą mogły liczyć na pokrycie 70 proc. kosztów stałych i umorzenie całości subwencji otrzymanych z tarczy. Szef Polskiego Funduszu Rozwoju tłumaczy Interii jak to będzie…

czytaj więcej- W Sejmie czeka projekt przewidujący zwolnienie ze składek ZUS oraz postojowe i liczymy, że zostanie uchwalone to bezzwłocznie. Pozostałe rozwiązania pomocowe, jak umorzenie całej subwencji z PFR czy dopłaty do 70 proc. kosztów stałych dla branż objętych restrykcjami to są rozwiązania wymagające notyfikacji Komisji Europejskiej i liczymy, że zyskają one akceptację Komisji najpóźniej na przełomie listopada i grudnia, tak aby wszystkie te rozwiązania weszły w życie najpóźniej od 1 stycznia – powiedział wicepremier Gowin.

Interia już w ubiegła środę pisała o tym, że kilka kluczowych nowych narządzi pomocowych dla branż objętych restrykcjami sanitarnymi wymaga notyfikowania przez KE.

cały artykuł
autor: Monika Krześniak-Sajewicz
źródło: https://biznes.interia.pl