PulsHR: Nagrodzą firmy wrażliwe społecznie. Organizatorzy „Lodołamaczy 2019” czekają na zgłoszenia

PulsHR: Nagrodzą firmy wrażliwe społecznie. Organizatorzy „Lodołamaczy 2019” czekają na zgłoszenia

Jeszcze przez 2 miesiące firmy wrażliwe społecznie mogą zgłaszać swój udział w 14. edycji ogólnopolskiego konkursu „Lodołamacze 2019” organizowanego przez Fundację Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Celem konkursu jest promowanie idei likwidacji barier w zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością oraz wspieranie ich aktywizacji.

– Istotą konkursu jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, integracja takich osób i stworzenie im szansy na pełne uczestnictwo w życiu społecznym, zachęta do tworzenia nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych oraz podnoszenia standardu już istniejących stanowisk. Pragniemy, by idea konkursu zainteresowała również tych pracodawców, którzy z problematyką zatrudniania osób niepełnoprawnych jeszcze się nie zetknęli, by poprzez wymianę doświadczeń mogli się przekonać, że osoby z niepełnosprawnością są wspaniałymi pracownikami zaangażowanymi w sprawy firmy – podkreślają organizatorzy „Lodołamaczów”.

Firmy mogą zgłaszać się w kategoriach:

  • zatrudnienie chronione
  • otwarty rynek pracy
  • Instytucja
  • przyjazna przestrzeń
  • zdrowa firma
  • dziennikarz bez barier

Regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie lodolamacze.info.pl.

W minionym roku w „Lodołamaczach” uczestniczyły 294 firmy, a we wszystkich dotychczasowych jego edycjach 4500 firm. Tegoroczna edycja konkursu objęta jest honorowym patronatem Pierwszej Damy, Agaty Kornhauser-Dudy.

Czytaj cały artykuł

Autor: AKC

Źródło: pulsHR.plFacebook
LinkedIn
Skip to content