QBusiness,pl: Nie dzielmy pracowników na pełnosprawnych i niepełnosprawnych, ale na tych, którzy wykonują pracę dobrze lub źle

QBusiness,pl: Nie dzielmy pracowników na pełnosprawnych i niepełnosprawnych, ale na tych, którzy wykonują pracę dobrze lub źle

Na Dolnym Śląsku i województwie opolskim właśnie ruszył konkurs i kampania na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych „Lodołamacze 2016”. To już XI edycja konkursu, który organizowany jest od 2006 r. W tym roku ambasadorem akcji został aktor Konrad Imiela.

Konrad Imiela, ambasador tegorocznej edycji konkursu i Dyrektor artystyczny teatru zaznacza, że Teatr Muzyczny Capitol od lat wspiera osoby niepełnosprawne. – Zatrudniamy takie osoby i mam dobre doświadczenia z nimi jako pracownikami– dodaje.

Teatr Muzyczny Capitol nagrodzony został w plebiscycie Wrocław bez barier za tworzenie kultury bez barier w kategorii Miejsca dostępne dla wszystkich.

– Bycie pracodawcą zatrudniającym osoby niepełnosprawne to musi być również misja. Wiem to najlepiej, gdyż nie tylko jestem Przewodniczącą Rady Krajowej POPON, ale również prowadzę firmę, która od lat zatrudnia osoby niepełnosprawne. Zdaję sobie sprawę, że łączenie biznesu z odpowiedzialnością społeczną nie jest sprawą łatwą, ale konieczną i przekładającą się nie tylko na wizerunek firmy, przychylność pracowników i kontrahentów, ale też na ogromną satysfakcję. Nie dzielmy pracowników na pełnosprawnych i niepełnosprawnych, ale na tych, którzy wykonują pracę dobrze lub źle. Dzisiaj Społeczna odpowiedzialność biznesu przestaje być odbierana jako ekstrawagancja, na którą mogą sobie pozwolić tylko najbogatsi przedsiębiorcy. W sytuacji stale rosnącej konkurencyjności staje się wręcz koniecznością. Wizerunek poważnego i odpowiedzialnego partnera w oczach potencjalnych klientów i kontrahentów to już nie tylko wartość wyróżniająca firmę, ale często konieczność. Jest jeszcze wiele do zrobienia w zakresie rehabilitacji zawodowej. Jednak w ostatnich latach dokonały się zasadnicze przemiany w statusie ludzi niepełnosprawnych w naszym kraju. Ale śmiem twierdzić, że dla tego co już się dokonało w dużym stopniu przyczyniła się Kampania prowadzona przez POPON od jedenastu lat – mówi Barbara Pokorny, przewodnicząca Krajowej Rady POPON.

Autor: POPON

Źródło: www.qbusiness.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content