Radio eM o krakowskiej Gali Konkursu LODOŁAMACZE 2015

Radio eM o krakowskiej Gali Konkursu LODOŁAMACZE 2015

W poniedziałek (07.09) w Krakowie miała miejsce gala konkursu „Lodołamacze 2015”. Wyróżnione zostały przedsiębiorstwa, instytucje oraz osoby z Małopolski i Świętokrzyskiego, które pomagają ludziom niepełnosprawnym. Doceniono między innymi Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach.

– Ta nagroda jest dla nas wielkim wyróżnieniem, bo staraliśmy się ją otrzymać już od pięciu lat. Dumna jestem, że w tym roku nasze działania na polu pomocy osobom niepełnosprawnym zostały docenione. Zajęliśmy zaszczytne drugie miejsce w kategorii instytucja – mówi Małgorzata Stanioch dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach.

Oprócz standardowych działań PUP prowadzi projekty ukierunkowane na pomoc osobom z dysfunkcjami. – Służą one wzmożonej aktywizacji zawodowej tych osób. Dodatkowo staramy się pomagać także osobom ociężałym umysłowo, z chorobami psychicznymi. Promujemy ich zatrudnienie. Uważamy, że pozytywnie wpływa to również na środowisko, w którym pracują – dodaje dyrektor Małgorzata Stanioch.

– Obecnie w bazie PUP w Kielcach znajduje się 621 osób niepełnosprawnych. Zdecydowana większość z nich ma ponad 50 lat. Do końca sierpnia 221 z nich znalazło zatrudnienie – poinformowała dyrektor urzędu.

Kapituła konkursu Lodołamacze zebrała się po raz dziesiąty. Konkurs ma dwa etapy, regionalny i centralny. W tym roku wzięło w nim udział 414 pracodawców. Wyróżnienie dla kieleckiej instytucji przyznano za – szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia. Zdaniem kapituły działalność PUP Kielce na polu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych stanowi wzór godny naśladowania.

Źródło: em.kielce.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content