Radio Gdańsk: „Kruszymy lody obojętności”. Nagrody Lodołamaczy za wrażliwość społeczną przyznane

Radio Gdańsk: „Kruszymy lody obojętności”. Nagrody Lodołamaczy za wrażliwość społeczną przyznane

Doświadczenie, fachowość, ale przede wszystkim wrażliwość społeczna, która przekłada się na odpowiedzialne zatrudnianie osób niepełnosprawnych – tym pochwalić mogą się laureaci konkursu Lodołamacze. Gala przyznania nagród na poziomie regionalnym odbyła się w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Nagrody trafiły m. in. do Miejskiego Ośrodka Społecznego w Gdyni, Zakładu Aktywności Zawodowej w Tucholi czy Elbląskiej Spółdzielni Niewidomych „Elsin”.

– Jestem wzruszony, bo nasza firma funkcjonuje od 1954 roku, a od 30 lat zatrudniamy niewidomych, epileptyków oraz inne osoby, które nie znajdują pracy na otwartym rynku. Cieszy mnie, że mogą czuć się pełnoprawnymi członkami zespołu – mówił Ryszard Waranków, prezes Elbląskiej Spółdzielni Niewidomych „Elsin”.

SOLIDARNOŚĆ SPOŁECZNA I NOWOCZESNE PODEJŚCIE

– Przystąpienie do konkursu jest nie tylko wyróżnikiem wrażliwości i solidarności społecznej, ale też elastyczności w działaniu i nowoczesnego podejścia do polityki zatrudnienia, bowiem troska o drugiego człowieka jest jedną z najwyższych wartości – mówią organizatorzy.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „Fazon”, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Konkurs podzielony został na etapy: regionalny i centralny. W tym roku gala końcowa zaplanowana jest na 8 października 2020 w Zamku Królewskim w Warszawie. W tym roku konkurs Lodołamacze odbywa się po raz 15.

autor: Anna Moczydłowska/am
źródło: https://radiogdansk.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content