Radio Gdańsk:Kilkaset ofert i mnóstwo zainteresowanych na Giełdzie Pracy dla Osób Niepełnosprawnych w Gdyni. „To są naprawdę dobrzy pracownicy”

Radio Gdańsk:Kilkaset ofert i mnóstwo zainteresowanych na Giełdzie Pracy dla Osób Niepełnosprawnych w Gdyni. „To są naprawdę dobrzy pracownicy”

Otwarci pracodawcy i rzesza osób chętnych do pracy. W Centrum Integracja w Gdyni odbyła się Giełda Pracy dla Osób Niepełnosprawnych. Były propozycje pracy w księgowości, administracji czy instytucjach badawczych.

 

 

– Pracodawcy zaczynają doceniać osoby niepełnosprawne. To już nie tylko kwestia dofinansowania, wsparcia czy pomocy publicznej. To naprawdę są dobrzy pracownicy, którzy sprawdzają się w zatrudnieniu. Cieszy nas też liczba osób, która przyszła, bo aktywność zawodowa osób niepełnosprawnych wygląda bardzo słabo – wyjaśnia Paweł Czapliński z Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Zmienia się też zakres ofert pracy. – Mamy zdecydowaną większość pracodawców, którzy szukają pracowników biurowych, do prac administracyjnych, księgowych, bardziej zaawansowanych. Staramy się odejść od myślenia, że osoby niepełnosprawne w dużej mierze znajdują zatrudnienia albo w strukturach pracy chronionej albo w prostych pracach porządkowych – dodaje Michał Czapiewski ze Stowarzyszenia Integracja.

 

„MOGĄ ZOBACZYĆ NASZE UMIEJĘTNOŚCI”

 

Na giełdzie pojawiło się bardzo dużo osób niepełnosprawnych. – Myślę, że takie targi są pomocą, żeby spotkać się z pracodawcami twarzą w twarz. To też jest inaczej jak zobaczą nas na żywo a nie tylko przez telefon. Mogą zobaczyć nasze umiejętności poruszania się na wózku. To jak sobie radzimy – mówiła jedna z poszukujących pracy. Pracodawcy też zauważają poruszenie na rynku pracy osób niepełnosprawnych. – Pracodawcy się otwierają, bo jest to trudny rynek pracy i coraz mniej pracowników. Osoby niepełnosprawne są bardzo chętne do pracy, zgłaszają się a pracodawcy z tego korzystają – mówiła przedstawicielka jednej z sopockich firm.

 

GIEŁDA KILKA RAZY W ROKU

 

Giełdę pracy zorganizowały Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych (FAZON). Organizatorzy zapowiadają, że giełdy pracy dla osób niepełnosprawnych będą odbywały się w Gdyni kilka razy w roku.

 

 

 

Źródło: https://radiogdansk.pl/wiadomosci/item/91495-kilkaset-ofert-i-mnostwo-zainteresowanych-na-gieldzie-pracy-dla-osob-niepelnosprawnych-w-gdyni-to-sa-naprawde-dobrzy-pracownicy/91495-kilkaset-ofert-i-mnostwo-zainteresowanych-na-gieldzie-pracy-dla-osob-niepelnosprawnych-w-gdyni-to-sa-naprawde-dobrzy-pracownicyFacebook
LinkedIn
Skip to content