Radio Gorzów: LUW laureatem konkursu „Lodołamacze”

Radio Gorzów: LUW laureatem konkursu „Lodołamacze”

Zdrowy i zadowolony pracownik to efektywny pracownik – tak w dużym skrócie można określić zarządzanie zasobami ludzkimi w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim. Podejmowane działania, promujące zdrowie w miejscu pracy i poprawę kondycji pracowników, to np. zakup ergonomicznego sprzętu biurowego, organizowanie badań profilaktycznych czy szkolenia prozdrowotne. Te wszystkie elementy pomogły urzędowi wystartować w konkursie kampanii społecznej „Pracodawca Wrażliwy Społecznie” pod nazwą „Lodołamacze”.

Co ważne, Lubuski Urząd Wojewódzki zajął pierwsze miejsce w kategorii „Zdrowa Firma”. To wyróżnienie bardzo nas cieszy – mówi Roman Sondej, dyrektor generalny Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego i dodaje, że LUW szczególną troską objął także pracowników niepełnosprawnych.

W tym celu podejmowany jest szereg działań – dodaje Roman Sondej.

Co ważne, LUW jest otwarty na potrzeby pracowników i często jest tak, że realizuje ich konkretne pomysły na to, jak zdrowo spędzać czas. Mówi Sabina Ren, dyrektor Biura Organizacji i Kadr w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim.

Jednymi z licznych propozycji aktywnego spędzania wolnego czasu to np. możliwość ćwiczeń w specjalnej sali w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim, czy też zajęcia z nordic walking. Mówi Ewa Dudek z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego LUW.

Dodajmy, że konkurs, w którym Lubuski Urząd Wojewódzki został laureatem, odbył się pod patronatem Pierwszej Damy. Agata Kornhauser – Duda spotka się z lubuskimi urzędnikami 15 października.

Szerszy materiał:

 

Źródło: https://www.radiogorzow.plFacebook
LinkedIn
Skip to content