Radio Kielce: Dwie firmy ze Świętokrzyskiego wśród laureatów „Lodołamaczy”

Radio Kielce: Dwie firmy ze Świętokrzyskiego wśród laureatów „Lodołamaczy”

Firma Marbo i Muzeum Narodowe w Kielcach laureatami 14. edycji konkursu „Lodołamacze”. Dziś w Warszawie odbyła się gala finałowa konkursu. Jest on adresowany do pracodawców, instytucji i organizacji zatrudniających osoby niepełnosprawne.

Wyróżniane są także osoby, które tworzą dla nich odpowiednie warunki pracy. Laureatów wyłoniono w ośmiu kategoriach. Reprezentantów województwa świętokrzyskiego wyróżniono w dwóch z nich – „Otwartym Rynku” oraz „Instytucji”. W pierwszej kategorii zwyciężyła kielecka firma Marbo, natomiast w kolejnej – na drugim miejscu uplasowało się Muzeum Narodowe w Kielcach.

– Świętokrzyskie odniosło wielki sukces – podkreśla senator Krzysztof Słoń, który od lat wspiera środowiska osób niepełnosprawnych. – Medale pokazują to, że w naszym województwie w kwestii otwartości rynku pracy i wspierania osób niepełnosprawnych coś drgnęło. Dołączamy do tych najlepszych, zaczynamy korzystać ze słusznych wzorców – mówi senator.

W tym roku na konkurs napłynęło około 400 zgłoszeń, czyli dwa razy tyle, co w 2006 roku, kiedy to odbył się pierwszy plebiscyt. Warto dodać, że w tym roku po raz pierwszy w historii konkursu obrady kapituły odbyły się w Kielcach.

„Lodołamacze” to konkurs pokazujący firmy, instytucje i organizacje pozarządowe, które swoją postawą inspirują i są dobrym przykładem na to, ze nie można pozostawać obojętnym na potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

Honorowym patronem konkursu jest żona prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. W tym roku nie mogła uczestniczyć w gali, ale skierowała do uczestników list, a także zaprosiła laureatów do pałacu prezydenckiego w październiku.

Organizatorem konkursu „Lodołamacze 2019” jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych wspierana przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Autor: Izabela Mortas
Fot. Krzysztof Słoń 
źródło:http://www.radio.kielce.plFacebook
LinkedIn
Skip to content