Radio Kielce: „Lodołamacze” już po raz 14. Wzrasta prestiż konkursu

Radio Kielce: „Lodołamacze” już po raz 14. Wzrasta prestiż konkursu

To konkurs pokazujący firmy, osoby, instytucje i organizacje pozarządowe, które swoją postawą inspirują i są dobrym przykładem na to, że nie można pozostawać obojętnym na potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

Z inicjatywy senatora Krzysztofa Słonia obrady po raz pierwszy w historii konkursu odbyły się w Kielcach. To prestiż nie tylko dla miasta, ale i całego województwa świętokrzyskiego.

Kielce. Konkurs „Lodołamacze”. Na zdjęciu: Krzysztof Słoń – senator PiS29.08.2019 / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

– „Lodołamacz” to nagroda, która od wielu lat promuje firmy, zakłady, instytucje, ale także osoby prywatne, które na co dzień w swojej działalności wychodzą ponad przeciętność, łamią stereotypy, łamią bariery. To nagroda również dla tych, którzy stwarzają warunki do rozwoju, pracy zawodowej i funkcjonowania w społeczeństwie osób z niepełnosprawnościami – dodał senator Krzysztof Słoń.

Jak podkreśla Andrzej Michalski, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, plebiscyt „Lodołamacze, to przedsięwzięcie, które uwrażliwia na potrzeby osób z różnymi dysfunkcjami, ale także pokazuje, jak wiele osób z niepełnosprawnościami funkcjonuje wśród nas.

W tym roku na konkurs napłynęło około 400 zgłoszeń, czyli dwa razy tyle, co w 2006 roku, kiedy to odbył się pierwszy plebiscyt.

Jak informuje Anna Węgrzynowicz, dyrektor ds. organizacyjnych konkursu, w tym roku kapituła przyzna w sumie dziesięć statuetek.

– Laureaci plebiscytu wyłonieni zostaną w ośmiu kategoriach. To zatrudnienie chronione, otwarty rynek pracy, instytucja, przyjazna przestrzeń, zdrowa firma oraz dziennikarz bez barier. Komisja przyzna również wyróżnienia w dodatkowych kategoriach, takich jak: Lodołamacz specjalny oraz Super Lodołamacz – wylicza Anna Węgrzynowicz.

Gala finałowa konkursu odbędzie się 16 września na Zamku Królewskim w Warszawie. W uroczystości udział weźmie małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser- Duda.

Organizatorem konkursu „Lodołamacze 2019” jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych wspierana przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Zobacz zdjęcia

Autor: Iwona Murawska
Źródło: www.radio.kielce.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content