Radio Łódź: Lodołamacze 2016. Pracodawcy wrażliwi i otwarci

Radio Łódź: Lodołamacze 2016. Pracodawcy wrażliwi i otwarci

Firmy z województwa łódzkiego odebrały statuetki w regionalnym etapie konkursu LODOŁAMACZE 2016. Kapituła konkursu nagradza co roku instytucje, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych.

(Fot. Kamila Litman)

Monika Tykarska z Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych mówi, że cały czas istnieje potrzeba poszukiwania tytułowych „lodołamaczy”. – Jeszcze w wielu miejscach pokutuje opinia, że jeśli praca zostanie wykonana przez osobę niepełnosprawną, to będzie gorszej jakości – podkreśla.

W tej edycji w kategorii „Instytucja” statuetkę otrzymał łódzki oddział Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę. W kategorii „Otwarty Rynek” zwyciężyła firma Pelion SA z Łodzi. Z kolei w kategorii „Zatrudnienie chronione” doceniony został Zakład Usług Techniczno-Handlowych i Wdrożeń „ORPEL” z Łodzi.

Nagrodę Super Lodołamacza 2016 otrzymał Wojewódzki Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi. Z kolei statuetkę Lodołamacza Specjalnego otrzymał łódzki architekt Juliusz Jasiński.

(Fot. Kamila Litman)

Autor: Kamila Litman / Izabella Berkowska

Źródło: www.radiolodz.plFacebook
LinkedIn
Skip to content