Radio Łódź: Przyznano regionalne Lodołamacze – nagrody dla wspierających osoby z niepełnosprawnością

Radio Łódź: Przyznano regionalne Lodołamacze – nagrody dla wspierających osoby z niepełnosprawnością

21 firm, organizacji i osób z województwa łódzkiego, mazowieckiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego otrzymało nagrodę „Lodołamacza”. To wyróżnienia dla firm i instytucji zatrudniających i wspierających osoby z niepełnosprawnościami. Statuetki i dyplomy rozdano w łódzkim EC1.

(Fot. Magdalena Dąbek)

Jak przekonuje wiceprezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych Krzysztof Kosiński, w konkursie doceniane jest nie tylko samo zatrudnianie osób z niepełnosprawnością, ale też stwarzanie im właściwych warunków do pracy.

Chodzi o to, żeby każdy pracownik znalazł swoje miejsce w przedsiębiorstwie, był dla niego wartością i żeby każdemu pracownikowi przedsiębiorstwo w zamian za jego wartości dawało w zamian zabezpieczenie, w postaci organizacji pracy, zasad  i godnego wynagrodzenia – mówi Krzysztof Kosiński.

Wśród wyróżnionych przez kapitułę konkursu znalazło się łódzkie Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych, które zdobyło 1 nagrodę w kategorii Instytucja.

– W różnych strukturach zatrudniamy przeszło 135 osób, od biura po kuchnię. Część zatrudnionych wykonuje np. renowację mebli. Tych działań jest bardzo wiele, aby móc odpowiedzieć na predyspozycje zawodowe. W przypadku osób chorujących psychicznie jest jak u zdrowych. Nie każdy nadaje się do każdej pracy – wyjaśnia wiceprezes organizacji Jarosław Wasiak.

Regionalne Lodołamacze przyznano w 9 kategoriach. Ogólnopolski finał konkursu odbędzie się w październiku w Warszawie.

 

Autor: Magdalena Dąbek / Bartosz Florczak
Źródło: https://www.radiolodz.plFacebook
LinkedIn
Skip to content