Radio Lublin: Ewa Dados z Radia Lublin zdobyła pierwsze miejsce i statuetkę „Lodołamacza” w kategorii „Dziennikarz bez barier”

Radio Lublin: Ewa Dados z Radia Lublin zdobyła pierwsze miejsce i statuetkę „Lodołamacza” w kategorii „Dziennikarz bez barier”

Redaktor Ewa Dados z Radia Lublin – dziennikarka od lat promująca aktywność osób z niepełnosprawnościami i pomysłodawczyni akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę – zdobyła dziś (17.09) pierwsze miejsce i statuetkę Lodołamacza w kategorii „Dziennikarz bez barier”.

W Kielcach zakończyła się regionalna gala piętnastego konkursu „Lodołamacze” wyróżniającego pracodawców wrażliwych społecznie. Statuetki dostały instytucje, organizacje i osoby działające na rzecz aktywizacji osób niepełnosprawnych z regionu małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego.

Dziennikarka Radia Lublin została wyróżniona „za przełamywanie stereotypów i kształtowanie szczególnej wrażliwości społecznej ukierunkowanej na potrzeby osób niepełnosprawnych”. – To wyjątkowa dla mnie nagroda – mówi Ewa Dados.

W kategorii „Zakład Pracy Chronionej” wygrała Spółdzielnia Inwalidów ELREMET z Białej Podlaskiej, a w kategorii „Otwarty Rynek Pracy” spółka Spiżarnia z Lublina. Caritas Archidiecezji Lubelskiej wygrała w kategorii „Instytucja”. Trzecie miejsce w kategorii „Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa” zdobyły Warsztaty Terapii Zajęciowej „Teatroterapia” prowadzone przez Fundację Teatroterapia Lubelska. Tytuł i statuetkę „Specjalnego Lodołamacza” otrzymała Stanisława Raczkiewicz z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Tomaszowie Lubelskim.

Organizatorem konkursu „Lodołamacze” jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Gala finałowa odbędzie się 8 października w Warszawie.

Ewa Dados

AKr / ZAlew / opr. PaW
Fot. nadesłane
Źródło: https://radio.lublin.pl/