Radio Maryja: LODOŁAMACZE 2021 – osoby i instytucje wrażliwe na potrzeby osób niepełnosprawnych. W czwartek gala finałowa konkursu

Radio Maryja: LODOŁAMACZE 2021 – osoby i instytucje wrażliwe na potrzeby osób niepełnosprawnych. W czwartek gala finałowa konkursu

7 października o godz. 15.00 w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie odbędzie się Gala Finałowa Konkursu LODOŁAMACZE 2021, organizowanej przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Laureaci „Lodołamaczy” to firmy, instytucje i organizacje przełamujące stereotypy i uprzedzenia. Są to pracodawcy otwarci na potrzeby osób niepełnosprawnych. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Radio Maryja i TV Trwam.

 Ich przedsiębiorstwa dały szansę na pracę i rozwój swoim pracownikom. W ich firmach osoba z niepełnosprawnością jest pełnosprawnym pracownikiem zaangażowanym we wspólne budowanie sukcesu firmy. Mowa o „lodołamaczach”.

W tym roku podczas XVI edycji Kampanii Społecznej „Lodołamacze” uhonorowani zostaną laureaci w 9 kategoriach: Zatrudnienie chronione, Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa, Otwarty rynek pracy, Instytucja, Dziennikarz bez barier, Przyjazna przestrzeń, Zdrowa Firma, Super Lodołamacz, Lodołamacz Specjalny.

Gala rozpocznie się od przemówienia małżonki Prezydenta RP, Agaty Kornhauser-Dudy.

Następnie będzie miał miejsce występ Urszuli Dudziak – polskiej wokalistki i kompozytorki jazzowej. Jest ona uznana za jedną z najlepszych wokalistek jazzowych na świecie. Koncertowała niemalże we wszystkich krajach Europy, Azji i obu Ameryk, w tym w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall oraz podczas Newport Jazz Festival. Można wyliczać jej niespotykaną skalę głosu, perfekcyjną intonację oraz unikalną technikę wokalną, ale muzyka to tylko część Urszuli Dudziak. Posiada ona w sobie niezmierzone pokłady optymizmu, którym obdarza wszystkich dokoła. Pokazuje, jak czerpać z życia pełnymi garściami i chwytać każdą chwilę.

Kolejnym punktem programu będzie pierwsza tura wręczenia statuetek LODOŁAMACZE 2021, po którym swój występ będzie miał Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Zespół jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek artystycznych w Polsce i na świecie. „Śląsk” to instytucja kultury o ogromnych możliwościach wykonawczych, realizująca ok. 200 koncertów rocznie. Zespół tworzy ponad stuosobowy skład artystyczny: chór, balet i orkiestra. Jest to Wielki Ambasador Polski na świecie – zrealizował ponad 9 tysięcy koncertów dla przeszło 27 milionów widzów w 44 krajach pięciu kontynentów. W repertuarze posiada kilkanaście programów artystycznych – od wielkich widowisk przynoszących barwną i dynamiczną panoramę folkloru wszystkich regionów kraju, poprzez koncerty edukacyjne, aż po prezentacje muzyki klasycznej i sakralnej.

Następnie wręczone zostaną pozostałe statuetki LODOŁAMACZE 2021.

Gala zakończy się występem Stanisławy Celińskiej, znakomitej, wszechstronnej aktorki występującej zarówno na deskach teatrów, jak i przed kamerą. Nie sposób wymienić wszystkich jej wspaniałych ról. Jej najnowszą kreacją jest rola pieśniarki, której najlepszą recenzją są niezliczone nagrody, jakie otrzymała za podwójnie platynową „Atramentową”, złoty „Suplement” i złote kolędy „Świątecznie”, m.in. podczas 53 KFPP w Opolu w 2016 roku otrzymała – po raz pierwszy w historii festiwalu – nagrodę Narodowego Centrum Piosenki Polskiej oraz uhonorowana została Złotym Mikrofonem.

Przed rozpoczęciem Gali, o godzinie 14:30 na Dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie odbędą się „Warsztaty fotograficzne”, podczas których doświadczony fotograf opowie o działaniu aparatu i technikach fotografowania, wpływie światła na fotografię, zasadach kompozycji i budowania obrazu. Z warsztatów każdy uczestnik wróci bogatszy o moc wrażeń i niezliczoną liczbę kadrów, które w pełni oddadzą klimat Zamku Królewskiego. Do udziału w warsztatach zaproszone są wszystkie osoby z niepełnosprawnościami.

O szczegółach konkursu mówi Anna Węgrzynowicz, rzecznik Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Patronat honorowy nad wydarzeniem obejmie małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda. Patronat medialny sprawować będzie Radio Maryja i TV Trwam.

źródło: https://www.radiomaryja.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content